۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۴:۳۸
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 85115568
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه همدان: اقدامات دولت در عرصه داخلی و بین المللی قابل توجه است

همدان- ایرنا-  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با قدردانی از اقدامات دولت در محرومیت زدایی به خصوص در ایجاد زیرساخت‌ها و دسترسی مردم به امکانات گفت: برنامه های دولت سیزدهم در عرصه داخلی و بین المللی قابل توجه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته همدان در حسینیه امام خمینی (ره) این شهر با قدردانی از اقدامات دولت در رونق تولید با احیای صنایع راکد و تعطیل شده افزود: دولت سیزدهم در بسیاری از استان‌ها از جمله همدان اقدامات خوبی داشته است.

وی ادامه داد: دولت در روابط بین المللی دو سویه با عربستان، کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین نیز مسیر موفقی را در پیش گرفته است.

امام جمعه همدان اضافه کرد: با وجود این موفقیت‌ها، دولت باید در کنترل تورم و معیشت مردم بیشتر تلاش و تیم اقتصادی خود را بازبینی کند.

آیت الله شعبانی موثقی بیان کرد: البته دولت اعلام کرده که برنامه اقتصادی برای کنترل تورم دارد اما صرف برنامه داشتن کافی نیست و مردم باید در بازار تغییر این وضعیت را مشاهده کنند.

امام جمعه همدان اظهار داشت: مردم از معیشت و گرانی انتقاد دارد و قطع به یقین دولت در کنترل و حل مسایل موجود تلاش خود را خواهد داشت.

آیت الله شعبانی موثقی خواستار برقراری عدالت اقتصادی در کشور شد و یادآور شد: فقر در جامعه نتیجه کسالت، عجز و عدم تدبیر و مدیریت است.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید نسبت به آموزش روش‌های تولید ثروت برای جوانان برنامه ریزی کنند، افزود: جوانان باید توان تولید ثروت را فرا بگیرند و نظام آموزشی تاثیر مستقیم بر این امر دارد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان تصریح کرد: نظام آموزشی نباید مدرک گرا باشد و دانش آموختگان برای اشتغال در کار اداری تحصیل کنند بلکه مهارت در تولید ثروت را باید به نیروی جوان آموزش داد.

وی اظهار داشت: همچنین دولت باید از جوانانی که مهارت‌های تخصصی را برای تولید ثروت فرا می‌گیرند، به لحاظ سرمایه مالی حمایت لازم را داشته باشد.

وی با قدردانی از علیرضا قاسمی فرزاد استاندار همدان در پیگیری قانون جوانی جمعیت گفت: استاندار همدان با قدرت این نیاز امروز جامعه استان را دنبال می‌کند و انتظار داریم حمایت اقتصادی از طرح‌ها انجام شود.

امام جمعه همدان اضافه کرد: استان همدان هم اکنون با بحران جمعیت مواجه است و جزو استان‌هایی هستیم که در نرخ باروری وضعیت مطلوبی نداریم و جمعیت پیری داریم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha