تکمیل طرح آبرسانی احمدی حاجی‌آباد به یکهزار و ۶۴۱ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

بندرعباس - ایرنا - مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان گفت: برای اجرای طرح آبرسانی به بخش احمدی حاجی‌آباد تاکنون ۴۴۱ میلیارد ریال هزینه شده است و تکمیل آن به افزون بر یکهزار و ۶۴۱ میلیارد ریال اعتبار ملی و استانی نیاز دارد.

به گزارش ایرنا، عبدالحمید حمزه‌پور روز دوشنبه در نشست با فرماندار حاجی‌آباد و دهیاران و شوراهای اسلامی بخش احمدی این شهرستان افزود: ۱۰ طرح فعال آبرسانی به بخش احمدی شهرستان حاجی‌آباد و روستاها و مجتمع‌های روستایی از جمله «چاله الیاس کوشا»، «پاشغ احمدی»، «سراه جلالی»، «احمد آباد»، «چاله مورت» و «حسن آباد»، «جغان» و «چاه سبز» درحال انجام است. ‌

وی بیان کرد: با همت دولت سیزدهم و توجه ویژه به مناطق محروم، با تکمیل این طرح‌ آبرسانی ۲۹ روستا در قالب چند مجتمع به پایداری مناسب خواهد رسید و مشکل تامین آب ۶ هزار مشترک مناطق یادشده رفع خواهد شد.

حمزه پور یادآورشد: در قالب این طرح آبرسانی درحال حاضر ۴۶.۵ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع، ۶ باب ایستگاه پمپاژ و موتورخانه، چهار باب مخزن و هفت حلقه چاه اجرا شده و سه مخزن، سه موتورخانه و ایستگاه پمپاژ نیز در دستورکار است.

عملکرد آبفای هرمزگان در بیش از چهار دهه انقلاب اسلامی باعث شده تا در مجموع ۹۵.۸۸ درصد جمعیت این استان از شبکه آبرسانی پایدار بهره‌مند شوند.

هم‌اکنون ۱۰۰ درصد شهرها و ۸۹ درصد روستاهای استان عملیات آبرسانی به آن‌ها انجام شده است.

بیش از ۴۸۱ هزار و ۲۶۶ مشترک در هرمزگان وجود دارد که از این تعداد۲۱۴ هزار و ۹۸۰ فقره انشعاب آب روستایی و ۲۵۱ هزار و ۹۷۷ فقره انشعاب آب شهری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha