۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۹:۴۲
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 85110608
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

شاخص کیفی هوای زنجان به وضعیت خطرناک رسید

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۹:۴۲
کد خبر: 85110608
شاخص کیفی هوای زنجان به وضعیت خطرناک رسید

زنجان - ایرنا - معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: شاخص کیفی هوای زنجان هم اکنون بر روی عدد ۳۷۶ قرار گرفته است و در وضعیت خطرناک برای تمامی گروه‌ها قرار دارد.

مریم باقری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: انتشار ذرات معلق در هوا با قطر کمتر از ۱۰ میکرون موجب ناسالم و خطرناک شدن وضعیت کیفی هوای استان شده است.

وی به هم استانی ها توصیه کرد: از تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند و کودکان، سالمندان، بانوان باردار، افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان نیز در این شرایط از منزل خارج نشوند.

معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان خاطرنشان کرد: شاخص هوا از صفر تا ۵۰ خوب، ۵۰ تا ۱۰۰ سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۵۰ تا ۲۰۰ ناسالم برای تمام افراد است، گفت: شاخص ۲۰۰ تا ۳۰۰ خیلی ناسالم و ۳۰۰ به بالا در حد خطرناک می‌شود.

وی گفت: باتوجه به پیش بینی های هواشناسی تا بعد از ظهر امروز این شرایط در استان حاکم خواهد بود و احتمال افزایش آلودگی هوا وجود دارد و با بارش باران از بعد از ظهر به تدریج آلودگی کاهش پیدا خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha