مشارکت ۶ هزار نفر با لهجه‌های استانی مختلف در کتاب صوتی آینه

تهران- ایرنا- کتاب صوتی «آینه» که موضوع آن سیره پیامبر (ص) است، با مشارکت ۶ هزار نفر با لهجه‌های استانی مختلف تهیه شده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا مسیح لهراسبی امروز، جمعه ۲۲ اردیبهشت همزمان با سومین روز نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در مراسم رونمایی از کتاب صوتی «آینه» در سالن گوشه نقد گفت: ما دو سه کتاب را در کانون مساجد بررسی کردیم تا بتوانیم یک کتاب صوتی را با حضور اعضای کانون‌های مساجد تولید کنیم. کتاب «آینه» کتابی اخلاقی و مرتبط با سیره پیامبر (ص) است و تقریبا شش هزار نفر با لهجه‌های استانی مختلف در خوانش این کتاب با ما همکاری کردند.

وی افزود: ما مواردی را که به دستمان رسید، بررسی کردیم و در نهایت ۱۱ مورد را به عنوان یازده فصل انتخاب کردیم. من اینجا گفتم که کتاب صوتی آینه با لهجه‌های استانی خوانده شد ولی ما در زمینه استفاده از آن لهجه‌ها به نظر مشترکی نرسیدیم. بنابراین فصول ۱۱ گانه منتشرشده با زبان و لهجه رسمی کشور خوانده شده‌است.

لهراسبی افزود: ما در خوانش کتاب صوتی «آینه» از توانایی گویندگان شناخته‌شده کشور بهره نبردیم، زیرا می‌خواستیم علاوه بر انتشار یک کتاب صوتی، استعدادیابی هم بکنیم؛ یکی از خوانندگان کتاب صوتی «آینه» مدافع حرم بود. شاید خوب باشد بدانید که ما در آینده کتاب صوتی حوض خون نوشته فاطمه سادات میرعالی را منتشر خواهیم کرد و دوستانی که مایل به گویندگی هستند، می‌توانند در خوانش این کتاب صوتی به ما کمک کنند.

وی ادامه داد: ما هیچ دستمزدی به خوانندگان کتاب صوتی آینه ندادیم و فقط از آن‌ها تقدیر کردیم. من همین‌جا از همه اعضای کانون‌های مساجد می‌خواهم که در مجموعه‌ برنامه‌های مربوط به کتاب و کتابخوانی کانون‌های مساجد مشارکت داشته باشند.

میثاق محرابی نماینده انتشارات شمس‌الشموس گفت: کتاب صوتی آینه جنبه رحمت، مدارا و مهربانی پیامبر (ص) را برجسته کرده و ابیاتی از مثنوی مولانا در آن آمده است. این کتاب، یکی از کتاب‌های منتشرشده در قالب مجموعه مثنوی‌درمانی است و واژه آینه که برای عنوان آن انتخاب شده، نماد مهربانی است.

وی افزود: به همگان می‌گویم کتاب صوتی آینه را حتما مطالعه و گوش کنند. زیرا ما با خواندن این کتاب به نوعی با پیامبر (ص) ارتباط برقرار می‌کنیم. انگار که به زمان زیستن پیامبر (ص) رفتیم یا آن حضرت به دوران زندگی ما آمده است. کتابخوانان در زمان خواندن کتاب صوتی آینه فقط اشعار مولانا را نمی‌خوانند، بلکه بیش از پیش با پیامبر (ص) آشنا می‌شوند.

محرابی بیان کرد: کتاب صوتی آینه به صورت رایگان در اختیار همگان قرار نمی‌گیرد و فقط اعضای سایت کانون مساجد می‌توانند به‌صورت رایگان از آن استفاده کنند.

سی‌ و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که از بیستم اردیبهشت‌ با شعار «آینده خواندنی‌ است» در مصلای امام خمینی‌(ره) آغاز شده تا سی ام اردیبهشت ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha