۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۵:۲۹
کد خبر: 85109124
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه همدان: مسئولان با برنامه برای حل مشکلات اقتصادی اقدام کنند

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان تاکید کرد: مسئولان باید با برنامه های منظم و مدون به دنبال رفع چالش های اقتصادی و پر کردن شکاف های اجتماعی باشند.

به گزارش ایرنا، آیت الله حبیب الله شعبانی موثق در خطبه های این هفته نماز جمعه همدان تصریح کرد: دلسوزی تنها کافی نیست و بسیاری از مشکلات با دستور حل نمی شود و باید با برنامه و اقدام عملی حل شود.

وی تصریح کرد: تولید و مصرف و همچنین بهره وری باید بر پایه یک نظام عادلانه و توازن شکل بگیرد.

آیت الله موثقی گفت: ایجاد شکاف های اجتماعی در سطح جامعه منجر به فساد می شود و ما باید مراقب باشیم و اجازه ندهیم که این شکاف ها به وجد آید.

خطیب نماز جمعه همدان یادآور شد: برخی افراد در سطح جامعه هستند که درامد مالی ندارند اما حق استفاده از ثروت های اجتماعی را دارند.

وی با بیان اینکه تبعیض طبقاتی از بدترین شکاف های اجتماعی است، یادآور شد: باید توجه داشت که فساد تنها در مسایل مالی و اقتصادی و اختلاس خلاصه نمی شود.

امام جمعه همدان یادآور شد: گاه سرمنشا فساد برخی قوانین غلط است.

وی بیان کرد: حتی برخی نجومی بگیران و افرادی که به دنبال رانت بوده اند وقتی بررسی می شود می بینیم که بر اساس برخی قوانین به ثروت های کلانی رسیده اند.

وی یادآور دشد: وقتی جوانی نمی‌تواند یک خانه اجاره کند در حالی که افرادی با ثروت‌های میلیاردی در شهر حضور دارند نشان از شکاف اجتماعی در جامعه دارد و باید برای رفع این شکاف ها چاره اندیشی کرد.

خطیب جمعه همدان یاداور شد: تفاوت درآمدی یک امری طبیعی است اما آنچه که بیشتر آزاردهنده است وجود برخی تبعیض ها و بی عدالتی ها است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha