۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۸:۰۸
کد خبر: 85108488
T T
۴ نفر

برچسب‌ها

یک باب مدرسه خیرساز در یزد به بهره برداری رسید

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۸:۰۸
کد خبر: 85108488
یک باب مدرسه خیرساز در یزد به بهره برداری رسید

یزد- ایرنا- یک باب مدرسه خیرساز روز پنجشنبه با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد، مدیرکل آموزش و پرورش و جمعی از فرهنگیان و خیران مدرسه ساز در یزد به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد در آیین افتتاح این مدرسه خیری گفت: با توجه به محدودیت اعتبارات دولتی در زمینه ساخت واحدهای آموزشی نیاز به مشارکت نیکوکاران است.

علی اکبر عزیزی با قدردانی از خانواده اعتمادی‌فر که این واحد آموزشی را یکسال زودتر از موعد پیش بینی شده ، تکمیل و تحویل آموزش و پرورش دادند، افزود: با توجه به مهاجرپذیر بودن استان یزد و فرسودگی برخی از واحدهای آموزشی، باید برای حل مشکلات فضاهای مورد نیاز بیش از گذشته اقدامات موثر با مشارکت خیران صورت گیرد.

وی با بیان اینکه امروز هر کسی در هر جایگاهی که قرار دارد از مسیر مدرسه به اینجا رسید، تاکید کرد: با توجه به رویکرد کشور در زمینه افزایش جمعیت و فرزندآوری، ضرورت ساخت مدارس جدید دوچندان شده است.

یک باب مدرسه خیرساز در یزد به بهره برداری رسید

عزیزی افزود: آینده کشور از آن جوانان است و در دوران شکل‌گیری انقلاب و حوادث بعد از آن مانند جنگ تحمیلی این جوانان بودند که کشور را اداره کردند و پیشرفت‌های هسته ای، موشکی، پزشکی، نانو و سایر موارد همگی حاصل تلاش جوانان این مرزو بوم است و باید بستر آموزش و تحصیل برای این قشر بهتر از گذشته فراهم شود.

این دبستان دخترانه ۱۲ کلاسه در زمینی به وسعت سه هزار مترمربع در محدوده میدان امام علی (ع) شهر یزد توسط خانواده نیکوکار خیراندیش دکتر اعتمادی‌فر ساخته شده است و این خانواده از اعلام هزینه انجام شده برای ساخت این مدرسه امتناع کردند.

استان یزد با یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت، ۲۸۰ هزار دانش‌آموز و یک هزار و ۸۰۰ مدرسه در ۱۲ شهرستان دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha