ظرفیت سمنان برای تبدیل استان نمونه کشور با روستاهای پاک از مواد مخدر

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: استان سمنان آمادگی امضای تفاهم‌نامه همکاری با ستاد مبارزه با موادمخدر کشور برای برگزاری جشن پاکی در برخی روستاها همراه با ایجاد اشتغال پایدار دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدمحمدرضا هاشمی روز سه‌شنبه در نشست مجمع خیران یاری‌گران زندگی استان سمنان در سالن یادگار امام(ره) استانداری سمنان افزود: اکنون در ۶ روستای استان سمنان به معنای واقعی ۱۰۰ درصد اشتغالزایی شده و بیکار نیستند.

وی افزود: برای مهاجرت معکوس و بازگشت ۱۰۰ درصدی خانوارها برای زندگی در روستا تسهیلات‌ اشتغال و ساخت مسکن پرداخت و زمین با قیمت مناسب واگذار می‌شود.

هاشمی اضافه کرد: ۷۰ درصد زندانیان معتاد متجاهر در استان سمنان اهل استان‌های همجوار است.

استاندار سمنان گفت: اولویت پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در بخش روستایی از راهبردهای استان برای مهاجرت معکوس است.

وی ادامه داد: براساس سرانه به استان‌ها اعتبار اختصاص می‌یابد و باید با برنامه‌ریزی در نقاط مختلف استان تولید ثروت به منظور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و مهاجرت معکوس به روستاها مورد توجه باشد.

وی با اشاره به نقش تامین آب در عمران و آبادانی، بیان کرد: ۱۲۰ قنات از محل مصوبات سفر رییس جمهور احیا شد.

هاشمی با اشاره به تولیدات منحصر به فرد روستاییان استان سمنان، تصریح کرد: بهترین لبنیات کشور در روستای جودانه میامی و بهترین نمد در روستای ابرسج شاهرود تولید می‌شود و تجاری‌سازی و معرفی ظرفیت‌های استان نقشی مهم در تولید ثروت و اشتغالزایی دارد.

وی تاکید کرد: راه‌اندازی کارگاه‌های زودبازده و مشاغل خانگی به منظور اشتغالزایی در روستاها و نگهداشت جمعیت روستایی و مهاجرت معکوس مورد توجه باشد.

هاشمی یادآور شد: شرایط برای پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی از محل تبصره ۱۶ فراهم است.

استاندار سمنان گفت: استان سمنان در ۱۸ شاخص‌های مختلف مانند اقتصادی و اجتماعی رتبه‌های برتر کشور را از آن خود کرده است.

وی افزود: بعد از ۱۸ سال نرخ بیکاری در استان سمنان به پنج و هفت دهم درصد رسید که دستاوردی برای استان در دولت سیزدهم محسوب می‌شود.

استاندار بیان کرد: ۸۰ واحد تولیدی راکد با اشتغالزایی برای ۲هزار و ۳۰۰ نفر در استان سمنان فعال شد که این میزان اشتغالزایی نقشی مهم در گردش مالی و رونق اقتصادی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha