آماده تجهیز ارتش سوریه به پیشرفته‌ترین تسلیحات هستیم

تهران- ایرنا- وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: این وزارتخانه در کنار سایر بخش های اقتصادی و عمرانی، از آمادگی لازم در راه اندازی، ساخت و تجهیز نیروهای مسلح سوریه به پیشرفته ترین تسلیحات دفاعی برخوردار است.

به گزارش حوزه دفاعی ایرنا، امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دیدار با «سپهبد علی عباس» وزیر دفاع جمهوری عربی سوریه با اشاره به حمایت های نیروهای مسلح و وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران در جنگ تمام عیار سوریه با داعش و همچین تلاش دیپلماسی دفاعی جمهوری اسلامی ایران در نشست چهارجانبه مسکو با هدف ایجاد امنیت و ثبات پایدار افزود: اکنون دوران بازسازی و رونق کشور سوریه در عرصه های مختلف فرارسیده است.

وی با بیان اینکه تکیه بر قدرت بومی و درون زا از مهمترین مولفه های اقتدار هر کشوری است خاطر نشان کرد: وزارت دفاع ایران با همین رویکرد در عرصه های مختلف زمینی، دریایی، هوایی، هوافضا، الکترونیک و .... به قدرت مولد دست یافته است و به دور از وابستگی و اثر تحریم ها در صنایع دفاعی، توانسته است در میدان عمل و مبارزه با تروریسم و حمایت از ملت های مظلوم نقش عملیاتی خود را به منصه ظهور برساند.

امیر سرتیپ آشتیانی در همین زمینه افزود: جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد زیر ساخت های دفاعی و چند جانبه و تقویت بنیه تسلیحاتی جمهوری عربی سوریه آماده همکاری با این کشور در زمینه ساخت کارخانه و راه اندازی خطوط تولید محصولات راهبردی دفاعی در راستای افزایش امنیت مردم سوریه است.

وزیر دفاع جمهوری عربی سوریه نیز در این دیدار با بیان اینکه امنیت و ثبات سوریه با حمایت برادران و دوستان واقعی ایران، برای سوریه رقم خورده است، گفت: تقویت بنیه دفاعی سوریه، این کشور را به عنوان یکی از حلقه‌های محور مقاومت برای مبارزه با تروریسم آماده تر خواهد کرد.

سپهبد علی عباس با قدردانی از حمایت های وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران در بخش دیپلماسی دفاعی گفت: دشمنان برای خدشه وارد کردن به روابط برادرانه و دوستانه سوریه و ایران از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند؛ اما روابط دو کشور ایران و سوریه هر روز نسبت به قبل گسترده‌تر و عمیق‌تر و در راستای تقویت امنیت و ثبات در منطقه ادامه دارد.

امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح روزهای ۱۳ و ۱۴ اردیبهشت ماه که به همراه آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و جمعی از وزرا و مقامات بلند پایه جمهوری اسلامی ایران به سوریه سفر کرده بود با «سپهبد علی عباس» وزیر دفاع جمهوری عربی سوریه دیدار و گفت و گو کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha