احتمال کشف لایه جدید گاز در پارس جنوبی

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۱:۱۰
کد خبر: 85104869
احتمال کشف لایه جدید گاز در پارس جنوبی

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به احتمال کشف لایه جدید گازی در پارس جنوبی گفت که با اجرای فاز نخست میدان گازی کیش، تولید گاز ۲۸ میلیون بشکه در روز افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محسن خجسته مهر» امروز (دوشنبه) در جمع خبرنگاران به احتمال وجود لایه جدید گازی در پارس جنوبی اشاره کرد و افزود: احتمال دارد در پارس جنوبی لایه جدید کشف شود، البته خبر قطعی آن پس از انجام مطالعات تکمیلی اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: درباره همکاری مشترک با عربستان برای توسعه میدان «آرش» نیز در آینده با بهبود روابط می توان مذاکرات را انجام داد.

خجسته مهر با اشاره به ادامه روند فروش اوراق نفتی، گفت: طبق برنامه قبلی نفت فروخته می شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی تصریح کرد: در سفر رییس جمهوری به خوزستان، عملیات اجرایی میدان سهراب با سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیون دلار آغاز شد.

معاون وزیر نفت به موضوع انتشار صورت های مالی شرکت ملی نفت اشاره و اضافه‌کرد: شرکت ملی نفت ایران یک شرکت دولتی است و حسابرسی مالی آن از طریق سازمان حسابرسی انجام می شود و مجمع شرکت ملی نفت شامل تعدادی از وزرای کابینه است که دیوان محاسبات هم نظارت کامل دارد و با توجه به تکالیف قانونی برای انتشار صورت های مالی مشکلی وجود ندارد و منعی برای انتشار نداریم.

وی ادامه‌داد: طرحی تعریف کردیم تا در فاز اول میدان گازی کیش ۲۸ میلیون متر مکعب در روز تولید داشته باشیم که در مرحله اجرا قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha