۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۹:۳۲
کد خبر: 85104407
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

رزمایش جهادگران فاطمی در قشم آغاز شد

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۹:۳۲
کد خبر: 85104407
رزمایش جهادگران فاطمی در قشم آغاز شد

قشم - ایرنا - رزمایش جهادگران فاطمی (۳)، پاسداشت شهید مدافع امنیت «مجتبی امیری دوماری» عصر یکشنبه (۱۷ اردیبهشت) با حضور گروه های جهادی پایگاه های مقاومت بسیج محلات و تخصصی رده های اقشاری بسیج سپاه قشم در مصلی امام علی (ع) این شهرستان مرزی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرگرد پاسدار اکبر پهلوانی عصر یکشنبه در آیین آغاز این رزمایش که با حضور جمعی از مقامات محلی، خیرین و بسیجیان در مصلی امام علی (ع) شهرستان قشم آغاز شد، افزود: این رزمایش به مناسبت سالروز تشکیل بسیج سازندگی (۱۷ اردیبهشت) به فرمان امام خامنه ای از امروز همزمان با سراسر کشور آغاز و تا روز سه شنبه ۲۶ اردیبهشت جاری ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در اجرا و برگزاری این رزمایش ۱۲ گروه از جهادگران فاطمی به استعداد ۱۲۰ نفر در قالب گروه های جهادی محله محور سازماندهی شده اند که به مناطق کم تر برخوردار غرب جزیره قشم و جزایر لارک و هنگام اعزام خواهند شد.

مسوول بسیج سازندگی سپاه قشم توضیح داد: این گروه‌ ها در زمینه های عمرانی، محرومیت زدایی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و ساخت مسکن محرومان در شهرستان مرزی قشم نقش آفرینی می کنند.

سرگرد پهلوانی اضافه کرد: امید آفرینی در مردم و خدمت صادقانه یکی از ماموریت‌ ها و رسالت های سپاه و بسیج سازندگی در جزیره قشم نگین خلیج فارس است.

وی گفت: بسیج سازندگی فعالیت های خود را با محوریت محرومیت زدایی از نقاط روستایی و محروم و پیشبرد اقتصاد مقاومتی در مناطق مختلف کشور انجام می دهد.

مسوول بسیج سازندگی سپاه قشم توانمند سازی و محرومیت زدایی در روستاها، مناطق مرحوم و کم تر برخوردار کشور را از اهداف اجرای رزمایش ها و طرح‌ های مختلف و متنوع خدمات رسانی توسط گروه های جهادی بسیج و سپاه عنوان کرد و گفت: اگر رسانه های جمعی در این مورد کمک و مساعدت کنند، این حرکت های جهادی برای خدمات رسانی به محرومان و نیازمندان دریافت این خدمات، افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه کار جهادی برخاسته از تفکر خدمت رسانی و عدالت محوری است، افزود: گروه های جهادی متعلق به سازمان و یا ارگان خاصی نبوده و این گروه ها متعلق به انقلاب و مردم هستند و تنها هدف شان در این مسیر خدمت رسانی است.

بسیجی دلاور «مجتبی امیری دوماری» از مدافعان مردمی امنیت شهرستان قشم که بر اثر حمله وحشیانه اشرار آشوبگر مسلح در شامگاه چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ هدف اصابت گلوله قرار گرفته بود، شنبه شب نهم مهر ۱۴۰۱ پس از ۱۰ روز بستری در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس به علت شدت جراحت وارده به فیض شهادت نائل شد.

این شهید مدافع امنیت از بسیجیان عضو بسیج هنرمندان این شهرستان و متولد سال ۱۳۶۷ و دارای یک فرزند ۶ ساله و یک دختر ۹ ماهه بود.

گفتنی است در پی انتشار زمزمه های ادغام نهاد انقلابی جهاد سازندگی با وزارت کشاورزی، امام خامنه ای ۱۷ اردیبهشت ۱۳۷۹ دستور تشکیل بسیج سازندگی را صادر کردند که این روز تاریخی به نام «بسیج سازندگی» نامگذاری شد و همه ساله در این ایام برنامه های متنوع و متعددی در سراسر کشور برگزار می شود.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع استان هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌ های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha