مشترکان پرمصرف برق هم می‌توانند پاداش صرفه جویی بگیرند

تهران- ایرنا- طرح اختصاص پاداش صرف جویی در مصرف برق در حالی امسال هم اجرایی می‌شود که نسبت به سال گذشته گسترده‌تر شده است؛ به طوری که مشترکان با مصرف بالای الگو و پرمصرف‌ها نیز در طرح وزارت نیرو می‌توانند پاداش صرفه‌جویی دریافت کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، وزارت نیرو برای تأمین برق موردنیاز برنامه‌های متعددی را در دستور کار خود قرارداد که افزایش ظرفیت و توسعه نیروگاه‌ها و مدیریت مصرف مشترکان دسته‌بندی می‌شد. در بخش مدیریت مصرف برق بخش خانگی دو سیاست کلی وجود دارد که یکی اجرای قانون افزایش پلکانی مصرف برای پرمصرف‌ها و دیگری طرح سراسری پاداش صرفه‌جویی است.

این طرح موفق در سال گذشته اجرا شد که سبب کاهش مصرف بخش خانگی شده بود؛ امسال هم وزارت نیرو مصمم است با اجرای طرح سراسری پاداش صرفه‌جویی در مصرف برق شرایطی فراهم آورد تا همه مردم از برق مطمئن و پایدار برخوردار شوند.

بر اساس این گزارش، وزارت نیرو در راستای تشویق مشترکان برای صرفه‌جویی در مصرف برق، امسال از ابتدای خردادماه تا انتهای شهریورماه طرح اختصاص پاداش به مشترکان را اجرایی می‌کند که نسبت به سال گذشته وسیع‌تر است و همه مشترکان خانگی می‌توانند در آن مشارکت داشته باشند.

مشترکان امسال باصرفه جویی در مصرف برق به‌ازای هر کیلووات‌ساعت تا ۲ هزار تومان معادل ۲۰ برابر هزینه فروش برق پاداش صرفه‌جویی می‌گیرند که این پاداش نسبت به سال گذشته رشد ۲۰ برابر داشته است و شامل همه مشترکان خواهد شد.

مشترکان پرمصرف برق هم می‌توانند پاداش صرفه جویی بگیرند

میزان پاداش در نظر گرفته شده بسته به میزان مصرف برق متفاوت است و مشترکانی که میزان مصرف خود را الگوی مصرف کاهش دهند تا ۲ هزار تومان مشمول پاداشت می‌شوند، البته هر چه میزان مصرف بیشتر باشد رقم پاداش هر کیلووات‌ساعت برق نیز کمتر می‌شود.

البته این طرح وزارت نیرو یک ویژگی خاص دیگری هم دارد و آن این است که به گفته سخنگوی صنعت برق، مشترکان پر مصرف برق هم اگر مصرف خود را کاهش دهند، مشمول پاداش می‌شوند.

در همین رابطه مصطفی رجبی مشهدی گفت: طرح کاهش مصرف برق خانگی کاملاً بومی، ایرانی و متناسب با میزان کاهش مصرف برق در هر اقلیم طراحی شده است

وی افزود: مشترکان مناطق عادی مانند تهران در زمان اوج مصرف می‌توانند تا ۳۰۰ کیلووات‌ساعت برق مصرف‌کننده که هر مشترکی حتی کسانی که پرمصرف و بالای الگوی تعیین شده مصرف کرده‌اند نیز می‌توانند پاداش بگیرند .

سخنگوی صنعت برق گفت: الگوی مصرف مناطق گرمسیر مثل خوزستان، هرمزگان و بوشهر ۳۰۰۰ کیلووات‌ساعت در نظر گرفته شده که در صورت کاهش مصرف برق، مبلغ پاداش به‌صورت بستانکار در قبض آنها اعمال می‌شود براین‌اساس مشترک خانگی مناطق گرمسیر با خاموش‌کردن یک کولر اضافی و تنظیم دمای وسایل سرمایش بروی دمای آسایش یا همان ۲۴ درجه می‌توانند تا یک میلیون و پانصد هزار تومان پاداش صرفه‌جویی دریافت کنند .

رجبی مشهدی گفت: اکثر نقاط ایران جزو منطقه عادی محسوب می‌شود حدود ۸۰ درصد از مشترکان خانگی مشترک عادی هستند که برای مدیریت مصرف برق خود و دریافت پاداش صرفه‌جویی اگر از دور کند کولر آبی استفاده و یا حتی یک لامپ اضافی را خاموش کنند می‌توانند حداقل تا ۱۵۰ هزار تومان از پاداش مدیریت مصرف برخوردار شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha