بیش از هزار و ۹۹۰ داوطلب در آزمون ورود به حرفه مهندسان خراسان رضوی شرکت کردند

مشهد-ایرنا- رییس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: یک هزار و ۹۹۲ داوطلب از این استان در آزمون ورود به حرفه مهندسان در رشته معماری و صلاحیت طراحی، همزمان با سراسر کشور شرکت کردند.

علی مظفری روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در اجرای مواد آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، آزمون مقررات ملی ساختمان برای ورود به حرفه و اخذ پروانه اشتغال بکار مهندسی در رشته معماری و صلاحیت طراحی، امروز داوطلبان در چهار حوزه امتحانی مشهد، سبزوار، نیشابور و تربت حیدریه حضور یافتند.

وی بیان کرد: از کل داوطلبانی که در آزمون مقررات ملی ساختمان برای ورود به حرفه مهندسان در خراسان رضوی شرکت کردند، ۸۶۴ نفر داوطلب مرد و یکهزار و ۱۲۸ نفر داوطلب زن هستند.

مظفری خاطر نشان کرد: پذیرش در آزمون مذکور یکی از شرایط اخذ پروانه اشتغال بوده و متقاضی در صورت قبولی در آزمون و احراز سایر شرایط مشخص شده در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان موفق به اخذ پروانه اشتغال بکار حرفه ای خواهد شد.

گفتنی است، آزمون مقررات ملی ساختمان جهت ورود به حرفه در سایر رشته ها و صلاحیت ها نیز در روزهای ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری در استان برگزار می شود که اطلاعات تکمیلی آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha