۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۱:۵۲
کد خبرنگار: 5456
کد خبر: 85100276
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ضرغامی واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی را تکذیب کرد

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۱:۵۲
کد خبر: 85100276
ضرغامی واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی را تکذیب کرد

تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری واگذاری ابنیه تاریخی به بخش خصوصی را تکذیب کرد و گفت: این ابنیه‌ها تنها به صورت قرارداد مدت‌دار به اجاره سرمایه‌گذار درمی‌آید.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، سید عزت‌الله ضرغامی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسأله واگذاری برخی ابنیه تاریخی به هیچ وجه مطرح نیست و تکذیب می‌کنم.

وی توضیح داد: همکاری بخش خصوصی برای مرمت، نگهداری، مدیریت و استفاده بهینه از برخی ابینه تاریخی مطرح بوده و مشخصات آنها کاملا حساب شده است و این یکی از اقدامات خوب دولت مردمی است که با قوت ادامه می یابد.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: اعتبارات نگهداری بسیاری از بناهای تاریخی در حدی نیست که حتی مرمت و مدیریت شوند، بنابراین با بخش خصوصی همکاری می‌کنیم.

وی این نوع همکاری را یکی از مصادیق دولت مردمی دانست و تاکید کرد که استفاده از بخش خصوصی در مرمت و نگهداری بناهای تاریخی براساس مزایده‌هایی است که صورت می‌گیرد.

ضرغامی گفت: برنامه‌هایی که در آینده برای کاربری آن ابنیه مورد تأیید ما قرار می‌گیرد، به صورت مدت دار با پرداخت حق اجاره، به اجاره سرمایه‌گذار و طرف قرارداد درمی‌آید و به هیچ وجه بحث مربوط به واگذاری آنها صحت ندارد.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری واگذاری ابنیه تاریخی به بخش خصوصی را تکذیب کرد و افزود: این ابنیه‌ها صرفا به صورت قرارداد مدت‌دار به اجاره سرمایه گذار درمی‌آید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha