۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۸:۳۹
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 85099013
T T
۳ نفر

برچسب‌ها

ارزش معاملات در بورس منطقه‌ای گیلان افزایش یافت

۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۸:۳۹
کد خبر: 85099013
ارزش معاملات در بورس منطقه‌ای گیلان افزایش یافت

رشت - ایرنا - سرپرست تالار منطقه‌ای بورس گیلان گفت: ارزش معاملات سهام در بورس منطقه‌ای استان در فروردین ماه امسال نسبت به ماه قبل از آن ۴.۷ درصد افزایش یافت.

حافظ محفوظی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ارزش سهام معامله شده طی ماه گذشته در بورس منطقه‌ای استان افزون بر ۴۲ هزار و ۸۸۶ میلیارد و ۱۹۹ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل از آن ۴.۷ درصد افزایش یافت.

وی خاطر نشان کرد: بیش از سه میلیارد و ۴۱۷ میلیون و ۲۲۰ هزار سهام ماه گذشته در بورس استان معامله شد که نسبت به ماه قبل از آن ۳۶.۳ درصد افزایش یافته است.

سرپرست تالار منطقه ای بورس گیلان اضافه کرد: فعالان بازار سرمایه در فروردین ماه امسال به فروش سهام تمایل بیشتری نشان دادند به طوری که از مجموع ارزش معاملات افزون بر ۲۳ هزار و ۵۷۹ میلیارد و ۸۵۴ میلیون ریال مربوط به فروش بوده و بیش از ۱۹ هزار و ۳۰۶ میلیارد و ۳۴۴ میلیون ریال نیز خرید سهام را شامل شده‌است.

وی اظهار کرد: تعداد سهام فروخته شده نیز در این ماه گذشته از سهام خریداری شده سبقت گرفت به طوریکه طی فروردین ماه گذشته یک میلیارد و ۷۳۹ میلیون و ۳۹۵ هزار و ۲۲۰ سهم خریداری و یک میلیارد و ۶۷۷ میلیون و ۸۲۵ هزار و ۳۶۳ سهم فروخته شده‌است.

وی خاطر نشان کرد: صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت فیروزه آسیا، صندوق سرمایه‌گذاری اعتمادآفرین پارسیان و مجتمع سیمان غرب آسیا طی ماه گذشته "فروردین" بیشترین ارزش معاملات را در بورس منطقه‌ای گیلان به خود اختصاص داده‌اند.

سرپرست تالار منطقه‌ای بورس استان گیلان عنوان کرد: افزایش ارزش معاملات در مقایسه با افزایش نسبی حجم سهام نشان‌دهنده اطمینان بیشتر به بازار سرمایه و رونق بازار اوراق بهادار در سال جدید است.

وی تعداد کارگزاران را در بورس منطقه‌ای استان طی ماه گذشته ۳۵ نفر عنوان کرد.

تالار بورس رشت بعنوان هفتمین تالار بورس منطقه‌ای و نهمین تالار بورس کشور آبان ماه سال ۱۳۸۳ افتتاح شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha