اجرای ۱۴۲ برنامه عملیاتی برای گذر از پیک مصرف برق در تهران

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: ۱۴۲ برنامه عملیاتی ویژه گذر از پیک در تهران برگزار می‌شود و برنامه‌ها در هشت محور تخصصی تنظیم و اجرای آن از سال گذشته آغاز شده است.

به گزارش ایرنا از وزارت نیرو، کامبیز ناظریان افزود: تغییرات اقلیمی رخ‌داده و ناترازی تولید و مصرف، چالشی جدی در مسیر تأمین آب و برق موردنیاز شهروندان است و ضروری است همه دستگاه‌های مسئول، حداکثر همکاری ممکن را با یکدیگر در تداوم ارائه خدمات به شهروندان به کار گیرند.

وی ادامه داد: باوجود همه اقدام‌های انجام شده، موفقیت در اجرای برنامه‌ها، نیازمند توجه و همکاری شهروندان و مشترکان آب و برق است و موفقیت در این مهم بدون همراهی مردم امری دشوار خواهد بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ افزود: پیش‌بینی مصرف برق تهران، در ساعات پیک سال جاری، پنج هزار و ۷۵۰ مگاوات برآورد شده است.

وی بیشترین ظرفیت صرفه‌جویی در مصرف برق شهر تهران را متعلق به مشترکان اداری دانست و خاطرنشان کرد: با اجرای طرح‌های گسترده رصد و پایش، نحوه عملکرد مشترکان اداری پایتخت در حوزه مصرف انرژی، مورد ارزیابی دقیق قرار خواهد گرفت.

رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان تهران از تشکیل قرارگاه آب و برق و برنامه‌ریزی به‌منظور تحقق صرفه‌جویی در مصرف و کنترل پایداری تأمین آب و برق در این استان طی تابستان سال جاری خبر داد.

ناظریان با بیان اینکه استان تهران در سال ۱۴۰۲ نیازمند صرفه‌جویی همگانی در مصرف آب و برق است افزود: انتظار داریم با اجرای طرح‌های تدوین شده و همکاری مردم، سال جاری نیز بتوانیم همچون سال گذشته در گذر از پیک تابستانه مصرف برق موفق باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha