۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۴:۱۲
کد خبر: 85098258
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

همکاری ایران و روسیه در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۴:۱۲
کد خبر: 85098258
همکاری ایران و روسیه در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی

تهران - ایرنا- رییس سازمان غذا و دارو از همکاری دوجانبه ایران و روسیه در تسهیل مسیر صادرات در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان غذ ا و دارو، سید حیدر محمدی در دیدار با معاون وزیر بهداشت روسیه، افزود: مصمم هستیم بتوانیم در حوزه سلامت تعاملات متقابلی با روسیه داشته باشیم، تولید داخل ایران ۹۹ درصد بازار دارویی از لحاظ عددی و ۸۸ درصد میزان ریالی را در اختیار دارد.

وی با اشاره به اینکه میزان ارزبری تامین دارو و مواد اولیه در ایران ۳.۵ میلیارد دلار است، گفت: ۹ هزار محصول دارویی و ۲۷ هزار کد دارویی در کشور تولید می‌شود، در حوزه تجهیزات پزشکی نیز ۶۰ درصد بازار از لحاظ عددی در اختیار تولید داخل است و ۵۵ کشور جهان مقصد صادرات تجهیزات پزشکی تولید داخل ایران هستند.

در ادامه معاون وزیر بهداشت روسیه با ابراز خرسندی از ملاقات های بین مسئولان سلامت دو کشور اظهار داشت: ملاقات های منظم نشان دهنده روابط مستحکم بین دو کشور است، مطمئنیم می‌توانیم در قالب این دیدارها تعاملات گسترده‌ای در حوزه انتقال تکنولوژی و همکاری بیشتر داشته باشیم.

وی با بیان اینکه زمینه تحکیم روابط بین تولیدکنندگان و طراحان تجهیزات پزشکی و دارو دو کشور وجود دارد، گفت: مسلما انگیزه بسیاری داریم که تولید کنندگان خود را به ایران معرفی کنیم و همینطور از شرکت‌های ایرانی برای ایجاد همکاری دو طرفه بیشتری در آینده بازدید کنیم.

وی همچنین نسبت به همکاری های بیشتر در حوزه مبارزه با بیماری‌های عفونی، گسترش توریسم پزشکی و بازدید تولیدکنندگان و متخصصان روسی از شرکت‌های داخلی ایران ابراز علاقه‌مندی کرد.

یکی از دستاوردهای مهم این سفر ایجاد مسیر صادراتی ویژه دارو، به رسمیت شناختن مطالعات بالینی دارو و تجهیزات پزشکی انجام شده در کشور مبدا توسط طرفین، توافق برای تولید اشتراکی داروهای کم‌مصرف (اورفان) که تولید آن توجیه اقتصادی ندارد، بوده و همچنین مقرر شد جزئیات توافقات با حضور تیم کارشناسی روسیه و بازدید از کارخانجات تولیدی، در آینده نزدیک نهایی شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha