۱۱ هزار مربی پرورشی و ۲۰ هزار دبیر به استخدام آموزش و پرورش درمی‌آیند 

شیراز-ایرنا- معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش گفت: به زودی مجوز استخدام ۱۱ هزار مربی پرورشی و بیش از ۲۰ هزار دبیر را دریافت خواهیم کرد.

به گزارش ایرنا، قاسم احمدی لاشکی روز یکشنبه در سفر به شهرستان فسا و در دیدار با جمعی از فرهنگیان این شهرستان، افزود: بزرگترین چالش ما کمبود نیروی انسانی است که در اثر اعمال سیاست‌های نامطلوب در دولت های گذشته اتفاق افتاده است.

وی با تبریک هفته معلم و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای معلم و دانش آموز، اظهارکرد: آمار شهدا را بررسی می کنیم متوجه نقش الگویی معلمان می شویم زیرا معلمان خود در دفاع از میهن و ارزش های اسلامی همواره پیشگام بودند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: در پی حوادث اخیر، حضور پررنگ و کم سابقه معلمان و دانش‌آموزان در راهپیمایی ۱۳ آبان دشمن را مأیوس کرد.

هرگونه فرهنگ سازی از مسیر مدرسه دانش آموز و معلمان می گذرد

احمدی لاشکی با تشریح آمار و ارقام آموزش و پرورش، تصریح کرد: هرگونه فرهنگ سازی از مسیر مدرسه دانش آموز و معلمان می گذرد چرا که میلیون ها نفر از جامعه با آموزش و پرورش سرو کار دارند.

وی ادامه داد: آرامش قشر معلم همواره باید حفظ شود تا انگیزه تربیت دانش آموزان در معلمان تقویت شود لذا نباید این آرامش با مشکلات به مخاطره بیفتد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: برای دیدن آینده جامعه باید فضای مدارس امروز را بررسی کرد و ببینیم اوضاع تعلیم و تربیت چگونه است.

احمدی لاشکی افزود: معلم باید انسانی تربیت کند که در برابر خدا، خود، هم نوع و طبیعت احساس وظیفه کند.

۱۱ هزار مربی پرورشی و ۲۰ هزار دبیر به استخدام آموزش و پرورش درمی‌آیند 

باید شأن معلمان را در جامعه ارتقا دهیم

وی در ادامه گفت: رتبه بندی معلمان نباید به هیچ عنوان به مسائل مادی گره بخورد زیرا فراتر از این موضوعات است.

معاون وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: مجلس شورای اسلامی و دولت سیزدهم تلاش بسیاری برای تصویب نظام رتبه بندی انجام شد و این در حالی بود که بسیاری افراد مخالف بودند.

احمدی لاشکی اظهارکرد: نقایص رتبه بندی باید مرتفع شود و به برخی فعالیت ها امتیاز داده شود.

وی ادامه داد: اگر خواهان کشوری توسعه یافته هستیم باید شأن معلمان را در جامعه ارتقا دهیم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش گفت: در سال گذشته، بودجه سنگینی به اجرای رتبه بندی تخصیص داده شده و دولت کار بزرگی را انجام داد و شایسته است فرهنگیان قدردان این خدمات دولت باشند.

احمدی لاشکی بر داشتن نگرش مثبت تاکید و عنوان کرد: در طرح رتبه بندی نقایص برطرف و احقاق حق معلمان محقق خواهد شد.

معلمان باید همواره به علم روز مجهز شوند

وی افزود: معلمان باید همواره به علم روز مجهز شوند زیرا نمی شود با علم دیروز دانش آموز امروز را برای فردا تربیت کرد.

عضو شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: حضرت امام ره فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی کند و این تا زمانی است که جامعه ما در درون انسجام و همدلی داشته باشند.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش فارس نیز در این نشست گفت: فارس با داشتن ۹۲۰ هزار دانش‌آموز و ۵۹ منطقه آموزشی یکی از بزرگترین آموزش و پرورش های کشور است.

مجید احمدی افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته در تلاش هستیم تا رتبه علمی دانش آموزان فارس ارتقاء دهیم.

وی تصریح کرد: در صورت تجهیز هنرستان می توانیم اهداف سند تحول بنیادین را در توسعه رشته های مهارتی محقق سازیم.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش فارس خاطرنشان کرد: بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ سوادآموز در سطح استان داریم که امیدواریم مشکلاتشان را بتوانیم رفع کنیم.

احمدی اضافه کرد: استان فارس اولین استانی است که برش استانی سند تحول بنیادین را تدوین کرده است.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش ادامه داد: در اجرای نظام رتبه بندی استان فارس پیشرو بوده است و بیشترین احکام را صادر کرده است.

مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان فارس نیز اظهار کرد: با مساعدت قرارگاه توسعه عدالت تربیتی، وضعیت فضاهای آموزشی را رصد و نیازها را اولویت بندی کردیم.

محمود میرزایی افزود: برای رساندن سرانه فضاهای آموزشی به نرم کشوری به اعتباری افزون بر ۱۴ هزار و ۶۰۰ میلیون تومان نیازمند هستیم.

وی تصریح کرد: تلاش داریم از منابع مختلف از جمله مشارکت خیرین در بهبود فضاهای آموزشی بهره مند شویم.

در این مراسم از معلمان نمونه فسا، ششده و شیبکوه تقدیر شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha