مصرف برق کشور وارد کانال ۴۸ هزار مگاوات شد

تهران- ایرنا- مصرف برق در کشور با گرم‌تر شدن هوا رو به‌ افزایش گذاشته و شب و روز گذشته وارد کانال ۴۸ هزار مگاوات شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، هرچه هوای کشور روبه گرم‌تر شدن می‌رود میزان مصرف برق هم با وارد مدار شدن سیستم‌های سرمایشی افزایش می‌یابد.

البته وزارت نیرو و صنعت برق کشور به گفته «علی‌اکبر محرابیان» وزیر نیرو با تدوین ۱۴۰ برنامه عملیاتی امکان اعمال خاموشی به دلیل مصرف بیش از حد را خواهند گرفت.

تازه‌ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق کشور نشان می‌دهد شب گذشته و در ساعت ۲۰ و ۱۰ دقیقه ۴۸ هزار و ۱۳۴ مگاوات برق مصرف شد که در مقایسه با ۴۱ هزار و ۷۲۱ مگاوات سال گذشته رشدی بیش از ۶ هزار مگاوات دارد.

بخش صنعت نیز شب گذشته با مصرف ۶ هزار و ۳۶۸ مگاوات برق روند مصرف افزایشی را ثبت کردند.

روز گذشته نیز مصرف برق ۴۸ هزار مگاواتی بود به‌ طوری‌ که در ساعت ۱۳ و ۴۹ دقیقه میزان مصرف به رقم ۴۸ هزار و ۲۸ مگاوات رسید.

میزان مصرف روز گذشته در مقایسه با مدت‌ زمان مشابه پارسال که ۳۹ هزار و ۴۹۵ مگاوات بود رشدی بیش از ۸ هزار مگاوات یافته است.

بخش صنعت نیز روز گذشته ۵ هزار و ۹۵۴ مگاوات برق مصرف کرده بود که نسبت به شب کمتر است.

شب و روز گذشته از مجموع برق تولیدی کشور ۵ هزار و ۲۱ مگاوات توسط انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین شده است.

روزهای اخیر وزیر نیرو با اشاره به طراحی ۱۴۰ اقدام اساسی برای تأمین برق فصل گرم گفت: یک اقدام از ۱۴۰ اقدام اساسی صنعت برق برای مردم شریف اتفاقات بسیار ویژه و مثبتی را رقم می‌زد و یک خبر خوب است که در هفته پیشرو و روز دوشنبه ۱۱ اردیبهشت آن را به سمع و نظر مردم می‌رسانیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha