آذربایجان‌شرقی در کاهش آمار تصادفات رتبه دوم کشور را کسب کرد

تبریز - ایرنا - رییس پلیس راه آذربایجان شرقی گفت: این استان در کاهش آمار تصادفات و تلفات جاده‌ای سال گذشته، رتبه دوم کشور را کسب کرد.

سرهنگ رضا کریمی نژاد، روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه در این رتبه بندی خراسان جنوبی رتبه اول را به خود اختصاص داده است، افزود: در سال گذشته ۵۲۹ فقره تصادف منجر به فوت در جاده های آذربایجان شرقی روی داده بود که این تعداد نسبت به سال ۱۴۰۰ حدود ۶ فقره کاهش یافته است.

وی با اشاره به اقدامات هماهنگ و همسوی پلیس راه استان با حدود ۳۲ سازمان به ویژه هشت سازمان دارای نقش اساسی در کاهش تصادفات رانندگی، اظهار کرد: در تصادفات جاده ای سال گذشته ۶۲۶ نفر فوت کرده بودند که این تعداد نیز نسبت به سال ۱۴۰۰ حدود هشت نفر کاهش نشان می دهد.

رییس پلیس راه آذربایجان شرقی گفت: این رتبه در سایه همدلی و همکاری تمامی سازمان ها، شورای راهبری و کمیسیون ایمنی و اجرای مصوبات این کمیسیون کسب شده است.

سرهنگ کریمی نژاد، با بیان اینکه تعداد تصادفات منجر به جرح در سال گذشته پنج هزار و ۷۷۱ فقره بود که این تعداد نسبت به سال ۱۴۰۰ حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است، ادامه داد: به دنبال بروز این تصادفات، هشت هزار و ۶۸۱ نفر مجروح شده بودند که نسبت به سال ۱۴۰۰ حدود هفت درصد افزایش نشان می دهد.

رییس پلیس راه آذربایجان شرقی گفت: در طرح نوروزی امسال نیز در حوزه برون شهری ۲۳ فقره تصادف منجر به فوت در جاده های استان روی داده بود که به دنبال آن ۲۵ نفر فوت کردند و در این ایام سه مورد در تعداد تصادفات و سه نفر در تعداد تلفات حوادث جاده ای و در مجموع معادل ۱۱ درصد نسبت به سال ۱۴۰۰ کاهش یافته است.

سرهنگ کریمی نژاد، افزود: در طول این ایام ۳۵۰ فقره تصادفات جرحی روی داده بود که به دنبال آن ۶۲۱ نفر مجروح شدند که طرح نوروزی امسال نسبت به سال گذشته حدود ۱۶ درصد در وقوع تصادفات و ۱۰ درصد در تعداد مجروحان افزایش نشان می دهد.

وی یادآور شد: در طرح نوروزی امسال یکهزار و ۲۳۷ فقره تصادفات خسارتی اتفاق افتاده که ۲۴۰ فقره با ۱۶ درصد نسبت به سال ۱۴۰۰ کاهش یافته است و جمع تصادفات فوتی، جرحی و خسارت در این ایام نسبت به ایام عید سال گذشته ۱۱ درصد کاهش نشان می دهد.

رییس پلیس راه آذربایجان شرقی گفت: اولویت فراجا ۶ تخلف حادثه ساز شامل سرعت، سبقت، تجاوز به چپ، خستگی و خواب آلودگی، استفاده از تلفن همراه و نبستن کمربند ایمنی بوده و در این حوزه برخورد پلیس با تخلفات ۱۵ درصد افزایش یافته است.

سرهنگ کریمی نژاد با بیان اینکه ۹۵درصد رانندگان قانون‌مدار هستند و پنج درصد متخلف بوده و آسایش و امنیت مردم را بهم می زنند، ادامه داد: افراد متخلف، خط قرمز پلیس بوده و با این افراد بدون اغماض برخورد می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha