۲۵ نقطه پرحادثه جاده‌های آذربایجان‌شرقی اصلاح می‌شود

مراغه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: امسال ۲۵ نقطه پرحادثه در جاده‌های استان که پیش از این شناسایی شده بود، اصلاح می‌شود. 

«اروجعلی علیزاده» روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: آذربایجان‌شرقی در سال گذشته از نظر کاهش سوانح رانندگی برون‌شهری رتبه دوم کشور را کسب کرد و امیدواریم تا این روند کاهشی با اصلاح نقاط حادثه‌خیز و اقدامات پیشگیرانه ادامه داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه استان در سال گذشته حدود ۶۲۸ فوتی داشت که نسبت به سال قبل از آن با کاهش مواجه شده بود، اضافه کرد: آمار فوتی‌های سال گذشته در سطح کشور تنها در استان‌های خراسان جنوبی و آذربایجان‌شرقی کاهشی بود و در بقیه استان ها افزایش داشت.

«علیزاده» ادامه داد: کاهش آمار فوتی‌های آذربایجان‌شرقی در سال گذشته نتیجه زحمت‌ها و پیگیری‌های همه متولیان به ویژه استاندار و معاون هماهنگی امور عمرانی است و همین پیگیری‌ها امسال هم با جدیت بیشتر دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال بر اساس مصوبه جدید کمیسیون ایمنی استان، حضور عوامل پلیس راه، راهداری، اورژانس و هلال‌احمر در محورهای پرخطر پررنگ‌تر می‌شود، بیان کرد: این حضور میدانی از روز گذشته با رژه نمادین در کلیه شهرستان‌ها آغاز شد.

۱۲ نقطه پرحادثه آذربایجان‌شرقی در جاده مراغه – هشترود قرار دارد

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی بیان کرد: ۱۲ نقطه از ۲۵ نقطه پرحادثه جاده‌های استان در محور مراغه – هشترود قرار دارد و اصلاح آنها در سال جاری در دستور کار قرار می‌گیرد.

«علیزاده» اظهار کرد: اکنون چند پروژه نیز در این محور در حال اجراست و باید با اصلاح نقاط حادثه‌خیز، حضور عوامل دخیل در ایمنی نیز در این محور افزایش داشته باشد تا وقوع سوانح جاده‌ای پیشگیری شود.

به گزارش ایرنا مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی همراه با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی از نقاط حادثه‌خیز محور مراغه – هشترود بازدید کرد و طرح‌های در حال اجرای حوزه راهداری را مورد ارزیابی قرار داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha