۷ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۳:۳۵
کد خبرنگار: 936
کد خبر: 85094288
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مدیرکل بیمه سلامت اصفهان: یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر رایگان بیمه شدند

اصفهان- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت اصفهان گفت: اکنون بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت استان زیر پوشش بیمه سلامت هستند که از این تعداد بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به صورت رایگان بیمه شده اند.

محمدحسین صفاری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: سه دهک پایین درآمدی بدون بیمه و بیماران خاص در استان، می‌توانند به صورت کاملا رایگان و فقط با نام نویسی در سامانه بیمه سلامت از خدمات درمانی این بیمه برخوردار شوند.

به گفته وی، اسامی کسانی که به عنوان سه دهک فاقد بیمه از سوی وزارت رفاه برای بیمه سلامت ارسال شود، به صورت سیستمی تحت پوشش قرار می‌گیرند و نیازی به مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت ندارند.

مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان با بیان اینکه حق بیمه سالانه در سال ۱۴۰۲ برای هر نفر یک میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۰۰ تومان است که این مبلغ برای افراد با دهک درآمدی ۱۰ به شکل کامل محاسبه می‌شود ادامه داد: افراد دهک درآمدی چهارم باید ۱۰ درصد مبلغ حق بیمه سالانه، دهک درآمدی پنجم ۲۰ درصد، دهک درآمدی ششم ۳۰ درصد، دهک درآمدی هفتم ۴۰ درصد، دهک درآمدی هشتم ۶۰ درصد و دهک درآمدی نهم نیز ۸۰ درصد از حق بیمه یک میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۰۰ تومانی را پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه همه شهروندان می توانند با شماره گیری کد دستوری #۱۶۶۶* از وضعیت پوشش بیمه درمانی خود مطلع شوند افزود: حق بیمه سالانه هر نفر در سال گذشته یک میلیون و ۱۰۴ هزار تومان بوده است که با توجه به حق بیمه تعیین شده در سال جاری، ۳۰ درصد رشد داشته است.

صفاری با اشاره به اینکه ۴ صندوق بیمه‌ای در سازمان بیمه سلامت فعال است، تصریح کرد: بیشترین بیمه‌پردازی مربوط به صندوق کارکنان دولت است که با پرداخت درصدی از حقوق و دستمزد بیمه می‌شوند اضافه کرد: بیمه روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر به شکل رایگان و با تایید محل سکونت توسط مراکز بهداشتی بیمه می‌شوند، صندوق سایر اقشار نیز شامل گروه‌هایی می‌شوند که بطور معمول دولت حق بیمه آنها را در ردیف‌های بودجه‌ای بیمه سلامت تامین کرده است و یا سازمان دیگری برای بیمه این افراد با بیمه سلامت قرارداد امضا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: افراد جزو سه دهک اول در صندوق بیمه ایرانیان نیز رایگان بیمه خواهند شد و در غیر این صورت با پرداخت درصد های مصوب ذکر شده تحت پوشش قرار خواهند گرفت.
مدیر کل بیمه سلامت استان اصفهان افزود: تمدید بیمه سه دهک اول درآمدی در ابتدای سال با تامین منابع از سوی دولت صورت گرفته است و اکنون نزدیک به ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جزو ۳ دهک اول تمدید بیمه شدند.

وی با اشاره به نحوه پرداخت حق بیمه مشمولان این طرح، بیان کرد: پرداخت حق بیمه از اول اردیبهشت ماه از دو طریق پنل شهروندی سازمان به آدرس Bimehsalamatiranian.ir و یا با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت امکان پذیر است.
صفاری با تاکید بر اینکه بیماران خاص (ام اس، ‌ تالاسمی، هموفیلی، دیالیز و پیوند کلیه) و بیماران نادری که فاقد هر نوع بیمه درمانی باشند، به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت، اظهار داشت: با تایید نوع بیماری توسط معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی محل سکونت این بیماران، پوشش بیمه ذیل صندوق بیمه ایرانیان برای این افراد برقرار خواهد شد. فهرست بیماری‌های نادری که بر این اساس تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت توسط شورای عالی بیمه اعلام خواهد شد.


به گزارش ایرنا، از حدود ۴۰ میلیون فرد زیر پوشش بیمه سلامت همگانی در کشور، یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر ساکن استان اصفهان هستند.
همچنین از یک میلیون و ۸۰۰ هزار بیمه شده که زیر پوشش بیمه سلامت استان قرار دارند، ۶۷۰ هزار نفر از آن ها بیمه روستایی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha