۶ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۵:۵۸
کد خبرنگار: 5284
کد خبر: 85093554
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

برنامه‌ آینده پنتاگون برای تقویت تایوان در مقابل چین

۶ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۵:۵۸
کد خبر: 85093554
برنامه‌ آینده پنتاگون برای تقویت تایوان در مقابل چین

تهران- ایرنا- معاون وزیر دفاع آمریکا ضمن اعلام تعهد کشورش به تداوم کمک‌های نظامی به اوکراین گفت: پنتاگون برنامه‌هایی برای تقویت حضور نظامی در اقیانوس آرام و حمایت از تایوان در مقابل چین دارد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از استریت تایمز، کاتلین هیکس معاون وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه‌ای گفت که کشورش از جنگ اوکراین این تجربه را کسب کرده است که در مقابله با چین تمام نیروهای خود را به کار گیرد. وی گفت: چین در اقیانوس آرام یک چالش بالقوه محسوب می‌شود و واشنگتن باید تمام قوای خود را از مهمات گرفته تا فناوری‌های فضایی تقویت کند.

هیکس چین را بزرگترین چالش آینده آمریکا ارزیابی کرد و گفت: پنتاگون با وجود کاهش اختیارات رئیس جمهور برنامه تسریع انتقال سلاح به تایوان را در دستور کار دارد و ممکن است حتی به قیمت خالی شدن انبارهای سلاح آمریکا تایوان را در مقابل چین مسلح کند.

وی گفت: در حال حاضر روی این مسئله فکر و بررسی می‌کنیم که چطور می‌توانیم اختیارات دولت را در بالا بردن ظرفیت نظامی خود در اقیانوس آرام افزایش دهیم.

به گفته مقام دوم پنتاگون، ارسال مداوم سلاح به اوکراین ذخایر تسلیحاتی آمریکا را با کمبود شدید مواجه کرده است. به گفته وی آمریکا از زمان شروع جنگ اوکراین کمک تسلیحاتی به ارزش بیش از ۳۵ میلیارد دلار در اختیار کی‌یف قرار داده است.

هیکس متعهد شد کمک‌های آمریکا به اوکراین همچنان ادامه داشته باشد ولی به این مسئله نیز اشاره کرد که تمرکز اصلی کشورش رقابت با چین در اقیانوس آرام خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha