۶ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۲:۳۲
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 85093241
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تاثیر افزایش جمعیت بر بیشتر شدن مشکلات اقتصادی، تصور غلطی است

زنجان – ایرنا – استاندار زنجان گفت: تاثیر افزایش جمعیت بر بیشتر شدن مشکلات اقتصادی، تصور غلطی است و با جوان شدن جامعه، کارآمدی آن هم بیشتر می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن افشارچی روز چهارشنبه در جلسه کارگروه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت استان، افزود: مساله افزایش جمعیت بیش از هر چیزی نیاز به فرهنگ سازی دارد.

افشارچی افزود: با توجه به مشکلات معیشتی در جامعه که در حال گذر از این سختی ها هستیم، ذهنیتی در جامعه به وجود آمده است که افزایش فرزندان موجب بیشتر شدن مشکلات معیشتی می شود در حالی که افزایش جمعیت گشایش هایی هم در پی دارد.

وی با بیان اینکه بین شاخص های اقتصادی و جمعیت در کشورها رابطه مستقیمی وجود دارد، اظهار کرد: کشورهایی مثل چین، هند، اندونزی و برزیل در شاخص های اقتصادی رو به رشد هستند و یکی از عوامل تاثیرگذار در این زمینه، جمعیت این کشورها است.

افشارچی خاطرنشان کرد: کشوری مثل ژاپن اکنون به نیروی کار ویزای بدون مدت می دهد چون با معضل پیری جمعیت مواجه شده است و حجم اقتصادی آن برابر پیش بینی ها در چند سال آینده روند کاهشی خواهد داشت.

استاندار زنجان با بیان اینکه جامعه پیر نشاطی ندارد، گفت: باید کاری کنیم که نشاط جوانی و پویایی در جامعه وجود داشته باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha