مرتضوی: کارگران جویای کار نباید بدون شغل بمانند

۶ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۰:۳۲
کد خبر: 85092957
مرتضوی: کارگران جویای کار نباید بدون شغل بمانند

آبادان - ایرنا - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به هدفگذاری دولت برای ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در سال با کمک بخش خصوصی گفت: کارگران جویای کار نباید بدون شغل بمانند.

به گزارش ایرنا، سید صولت مرتضوی روز چهارشنبه در جریان سفر به آبادان در جمع خبرنگاران افزود: بر این باور هستیم که کارگران جویای کار نباید بدون شغل بمانند و زمینه برای ادامه فعالیت‌ آنها بخصوص بعد از تکمیل طرح‌ها ادامه یابد.

وی ادامه داد: پالایشگاه آبادان طرح‌های موثری برای افزایش تولید دارد که در آینده شروع خواهند شد ضمن اینکه طرح‌های توسعه‌ای میادین نفتی نیز به زودی آغاز به کار خواهند کرد؛ این موارد توسعه اشتغال را با همکاری بخش خصوصی فراهم خواهند کرد.

مرتضوی با اشاره به تاکید رئیس جمهور درخصوص تکمیل طرح‌های نیمه تمام در سراسر کشور بیان کرد: بیشتر طرح‌ها باید در بازه زمانی ۲ تا سه ساله تعریف شوند زیرا طولانی شدن روند اجرایی این طرح، خسارات زیادی در پی خواهد داشت و شعار دولت سیزدهم به سرانجام رسیدن طرح‌های نیمه تمام است.

وی با اشاره بهره‌برداری از چهار مخزن انباشت و ذخیره‌سازی قیر در کارخانه پاسارگاد آبادان افزود: ایران اسلامی سالها است در حوزه تامین و تولید قیر خودکفا شده و طرح‌های توسعه‌ای برای افزایش صادرات در حال اجرا هستند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با اجرایی شدن این طرح و همچنین طرح توسعه‌ای که در بندر ماهشهر اجرا خواهد شد زمینه لازم برای بارگیری کشتی‌های بزرگ به مقاصد مختلف دنیا و صادرات قیر فراهم می‌شود.

وی افزود: شرکت قیر پاسارگاد در قالب مسئولیت اجتماعی سهمیه قیر اختصاصی به شهرهای آبادان و خرمشهر را افزایش داد تا عملیات آسفالت کوچه‌ها و خیابان‌های شهر سریعتر و با کیفیت بهتری ادامه یابد.

به گزارش ایرنا مرتضوی صبح روز چهارشنبه برای افتتاح چند طرح در استان خوزستان از طریق فرودگاه آیت الله جمی آبادان وارد استان خوزستان شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha