آمادگی فرودگاه تبریز برای اعزام چهار هزار و ۶۰۰ زایر حج تمتع

تبریز- ایرنا- مدیرکل فرودگاه های آذربایجان شرقی گفت: فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز برای اعزام چهار هزار و ۶۰۰ زایر حج تمتع آماده بوده و اقدامات لازم برای بهسازی و مرمت اساسی ترمینال حج این فرودگاه انجام می شود.

رامین آذری، روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه عملیات اعزام زائران حج تمتع آذربایجان شرقی به مدینه منوره از ۱۹ خرداد امسال آغاز می شود، افزود: این عملیات تا ۲۵ خرداد ادامه می یابد.

وی با اشاره به اینکه عملیات برگشت حجاج استان نیز از ۲۷ تیر آغاز می شود و تا دوم مرداد ادامه می یابد، اظهار کرد: با توجه به لزوم مرمت و بهسازی ترمینال حج و سالن های مربوطه، عملیات بهسازی این ترمینال در سه مرحله انجام می شود.

مدیرکل فرودگاه های آذربایجان شرقی هدف از بهسازی این ترمینال را پیشگیری از بروز هرگونه خللی در روند اعزام و پذیرش زائران خانه خدا اعلام کرد و گفت: برای انجام کیفی این عملیات سالن استقبال کنندگان زائران به مساحت یکهزار و ۶۰۰ مترمربع بهسازی و مرمت شده و بهسازی سالن های ورودی، خروجی و ترانزیت حجاج نیز در حال انجام است.

آذری، با بیان اینکه تا زمان آغاز پروازها، نواقص احتمالی موجود در فرودگاه تبریز برطرف و زیرساخت های ترمینال حج برای میزبانی از زائران مدینه منوره آماده می شود، ادامه داد: این پروژه با اعتبار بیش از ۶۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران انجام می شود.

به گزارش ایرنا، آذربایجان شرقی دارای ۲ فرودگاه شهید مدنی تبریز و سهند است.

فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در شمالغرب شهرستان تبریز و در سال ۱۳۲۹ با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازهای داخلی و بین المللی به منظور حمل و نقل مسافر و بار طراحی و ساخته شده است و بصورت open sky و ۲۴ ساعته عملیاتی بوده و به دلیل واقع شدن در مرز و مسیرهای هوایی بین المللی در ارائه خدمات ناوبری، رادار و هوانوردی به پروازهای داخلی و بین المللی به خصوص پروازهای عبوری بین المللی (over fly) بیشتر از مبداء و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مقصد کشورهای آسیایی جنوب شرقی و آسیای میانه و بالعکس انجام می شود.

فرودگاه سهند در سال ۱۳۷۴ تاسیس شد و تنها فرودگاه اقماری آذربایجان شرقی محسوب می‌شود که در جنوب این استان قرار گرفته است و سالانه بیش از پنج هزار مسافر از تهران به فرودگاه سهند و بالعکس جابجا می‌شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha