۵ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۶:۳۵
کد خبرنگار: 2645
کد خبر: 85091225
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

آقای استاندار لبخند رضایت را بر لب مردمان غرب مازندران بنشان +فیلم

نوشهر- ایرنا- شعبه دفتر استانداری غرب مازندران امروز رنگ وبوی دیگری داشت، متفاوت، متمایز، متنوع. حیاط دفتر پر از جمعیتی بود که از رامسر تا نور آمده بودند و درخواست‌های متفاوتی داشتند، در بین جمعیت یکی از افراد گفت: آقای استاندار لبخند رضایت حل مشکل را بر مردمان غرب مازندران بنشان.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محوطه این دفتر پر از ارباب رجوع زن و مردی بود که هر کدام به سویی برای یافتن مدیر مربوط در تکاپو بودند و بر عوامل اجرایی برگزار کننده اصرار داشتند که دیدار با استاندار را فراهم کنند.

یکی از بخش کوهستانی کجور نوشهر آمده بود گفت روستایش در دامنه کوه مستقر است و ریزش کوه تهدیدشان می کند، دیگر از رویان آمده بود گفت پنج سال برای تعیین و تکلیف زمینش سرگردان است و فردی دیگری هم گفت درآمد اقتصادی ندارد فقط دعا می کند تا فرجی بشود.

در بین جمعیت معلولی بود که با ویلچرش آمده بود دنیای درد در وجودش شعله ور بود، انتظار داشت دستور استاندار مرهمی بر دردهایش باشد و بر حل مشکلات بینجامد و از خداوند مدد می خواست که امروز با دست پر به سوی برادران معلولش برود و پدرش که زیر پوشش کمیته امداد است، خوشحال بشود.

بیکاری، اشتغال، نداشتن درآمد ماهانه و مسکن محور سخنان جمع پنج نفره بود که در گوشه حیاط شعبه استانداری غرب مازندران منتظر نوبت دیدار با مدیرکل مربوط بودند، آنها گفتند پرونده این مشکلات خیلی قطور بوده که امید است با تلاش جهادی دولت سیزدهم برطرف بشود.

به هر حال جمعیت زیادی از نور تا رامسر آمده بودند و سه شنبه ای متفاوت و متمایز را رقم زدند، یکی در ذوق بود و دیگر دردمند، یکی مضطرب بود دیگر منتظر، یکی معترض بود دیگر متشکر، یکی امیدوار بود و دیگر التماس دعا داشت.

سیدمحمود حسینی پور استاندار مازندران از آغاز مدیریتش در استانداری مازندران در نخستین گام سفرهای شهرستانی را با حضور همه مدیران کل نهادهای اجرایی در این استان نهادینه کرد و با این اقدام به همه چالش ها و دغدغه ها و کمبودهای هر منطقه ای از استان آشنا بشود.

با این وجود، امروز سه‌شنبه پنجم اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۶ مدیرکل ستادی و اجرایی استان را به شعبه دفتر استانداری در غرب مازندران (نوشهر) کشاند تا برای سومین مرتبه پای درد دل اهالی غرب مازندران بنشینند و از نزدیک مشکلات آن ها را پیگیری و حل کند.

دفتر نمایندگی استانداری مازندران در اول دی ماه سال جاری با پیگیری استاندار مازندران با هدف دسترسی آسان مردم غرب استان به مدیران ارشد مرکز مازندران در شهرستان نوشهر راه اندازی شد.

خطرات جاده ای، طولانی شدن رسیدگی به در خواست های اداری و عدم دسترسی آسان به مدیران استانی از دغدغه ها و رویاهای دست نیافتنی غرب مازندران بود که با شکل گیری دولت جهادی سیزدهم و استقرار این دفتر گامی موثر برای جلوگیری از تمرکز زدایی و توزیع عادلانه خدمات در این خطه غربی مازندران برداشته شد.

ارایه خدمات آسان و بدور از رنج و دغدغه مردم در کشور و این استان یکی از راهبردهای دولت عدالت محور و مردمی است که راه اندازی این دفتر در راستای تحقق گفتمان این دولت بوده است.

آقای استاندار لبخند رضایت را بر لب مردمان غرب مازندران بنشان +فیلم

جمعیت زیادی که از صبح زود امروز راهی دفتر استانداری غرب مازندران شدند، نشان داد که آنان به خوبی می‌دانند مقام عالی دولت در این استان با پاسخ فوری به درخواست های آنان، لبخند رضایت بر لبانشان می نشاند.

میزبانی نیم‌روزی استاندار با ارباب رجوع متفاوت‌ در دفتر استانداری غرب مازندران در آغاز بهار ۱۴۰۲ چراغ امید حل مشکلات غرب مازندران را برای دومین سال عمر دولت مردمی سیزدهم روشن کرده است چرا که این دیدار چهره به چهره در راستای خدمات‌رسانی شایسته به مردم استان و ارائه خدمات مشاوره‌ای، پاسخگویی و پیگیری مشکلات آنان در راستای تاکیدات آیت الله رئیسی رئیس جمهور، برنامه‌ریزی شده بود.
یکی از اهالی غرب مازندران در دیدار مردمی امروز با استاندار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا خاطرنشان کرد: از آغاز راه اندازی شعبه استانداری دفتر غرب مازندران بسیار از اهالی نسبت به حل مشکلات شان امیدوار شدند.

رضا حسینی تنکابنی افزود : سال ها در آرزوی برگزاری چنین دیدارها با مسوولان ادارات کل استان بودیم که این مهم در دولت مردمی سیزدهم اتفاق افتاده است و امید که استاندار بتواند همه مشکلات انباشته شده از گذشته در این منطقه را برطرف کند.

وی اخذ مجوز آب و برق را از جمله درخواست خود برشمرد و اظهار امیدواری کرد که امضای استاندار مازندران زیر برگه درخواستی خود را مرهمی بر حل مشکلش اعلام کرد.

ارباب رجوعی دیگری که خود را "مهدی کیا" از اهالی نوشهر به خبرنگار ایرنا معرفی کرد و گفت : دو برادر معلوم دارم و پدرم هم زیر پوشش کمیته امداد است و همچنان به امید زندگی می کنیم، اگر مسوولان هم اندکی توجهی به ما بکنند اوضاع زندگی ما هم بهتر رقم می خورد.

وی اجاره بهای مسکن را از مشکلات دیگر خود بر شمرد و خاطرنشان کرد : ما به دستور استاندار در حل مشکلات مردم استان مازندران و مشکل خودم امیدوار هستیم.

این شهروند نوشهری به هزینه بالای درمان دیگر اعضای خانواده نیز اشاره کرد و استاندار گفت: امیدوارم در دوره مدیریت شما مشکلاتمان برطرف شود، در ادامه استاندار بر ضرورت حل مشکل او تاکید کرد.

سیدمحمود حسینی پور هم در صورت نیاز، درخواست‌شان را به مدیران حاضر در این سالن جلسه ارجاع می داد یا آن را همانجا به نتیجه می رساند و لبخند رضایت را روی لب‌شان می‌نشاند.

حسینی پور هم درخواست او را به مدیران مربوطه ارجاع داد تا برای حل مشکلاتش کمک کنند.

بیش از ۹۰ درصد افراد دیدارکننده با استاندار مازندران هم بدون واسطه و با شفاف مشکلات خود را بیان کردند و حسینی پور نیز بعد از شنیدن درخواست‌ها و مطالعه نامه‌های اداری متقاضیان با در نظر گرفتن جهات قانونی و تناسب میان موارد مندرج در چارچوب اداری دستورات لازم را برای گره‌گشایی از مشکلات مردم صادر کرد.

آقای استاندار لبخند رضایت را بر لب مردمان غرب مازندران بنشان +فیلم

مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری مازندران در حاشیه دیدار چهره به چهره استاندار با اقشار مردم غرب مازندران به خبرنگار ایرنا گفت: امروز علاوه بر ملاقات مردمی استاندار مازندران با مردم، تمامی ۲۲ فرماندار در نقاط مختلف استان پاسخگوی مطالبات شهروندان حوزه مدیریتی خود بودند.

اسماعیل مهرافزا افزود : دیدار چهره به چهره اقشار مردم شهرستان های غرب مازندران با استاندار مازندران و مدیران کل از حوالی ساعت ۹ تا ۱۲ صبح امروز در دفتر استانداری غرب مازندران مستقر در نوشهر انجام شد.

وی به حضور ۱۶ مدیران کل ستادی و اجرایی در این دیدار مردمی در غرب مازندران اشاره و اضافه کرد : در این ملاقات که مراجعه‌کنندگان آن از طبقات و گروه‌های شغلی مختلف بودند، مشکلات و مطالباتی از قبیل اشتغال، بهداشت و درمان، وام خود اشتغالی، واگذاری زمین، مجوز های چهارگانه آب و برق و گاز را مطرح کردند و پس از صدور دستور از سوی استاندار، پیگیری‌های لازم برای حل مشکلات توسط مدیران اجرایی انجام شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha