۳۰ فروردین ۱۴۰۲، ۲۳:۵۶
کد خبرنگار: 1279
کد خبر: 85088279
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

عملیات اجرایی فولادسازی اکسین خوزستان در سفر استانی رییس جمهور آغاز می شود

اهواز- ایرنا- مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان از آغاز عملیات اجرایی طرح فولادسازی و آهن اسفنجی این شرکت در دومین سفر استانی رییس جمهور خبر داد.

به گزارش ایرنا علی محمدی چهارشنبه در آیین رزمایش توزیع چهار هزار بسته معیشتی توسط فولاد اکسین خوزستان اظهارکرد: این واحد صنعتی در تولید محصولات استراتژیک کشور نقش به‌سزایی دارد و در پروژه‌های بزرگ از جمله خط لوله گوره به جاسک به خوبی نقش آفرینی کرد.

محمدی افزود: این واحد تولیدی از جمله شرکت های سرآمد در صنعت فولاد کشور است که در سالیان گذشته علاوه بر بومی سازی محصولات فولادی راهبردی و تولید انبوه ورق های خاص در ابر پروژه های ملی مرتبط با حوزه نفت و گاز ایفای نقش کرده است.

وی با اشاره به نام گذاری امسال با عنوان مهار تورم و رشد تولید از سوی مقام معظم رهبری گفت: این دستاوردها نتیجه تلاش جهادگرانه متخصصان جوان این شرکت بوده که در سخت ترین شرایط تحریمی به وجود آمده است.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی طرح فولادسازی این شرکت برای شتاب در تامین مواد اولیه مورد نیاز خطوط تولید اکسین همزمان با دومین سفر استانی رییس جمهور به خوزستان آغاز می شود.

به گفته محمدی این طرح زمینه اشتغال مستقیم یک هزار نفر و ۲۳ هزار فرصت شغلی غیرمستقیم در استان است.

وی با بیان اینکه بخش مهمی از تحریم های ظالمانه استکبار جهانی صنعت نفت کشورمان را شامل شده است گفت: بدخواهان ملت ایران به خیال باطل خود خیال می کردند که با اعمال چنین تحریم هایی می توانند خللی دراجرای پروژه های نفتی ایجاد کنند اما متخصصان فولاد اکسین توانستند با بومی سازی دانش و تولید ورق های خاص مانع از خلل در روند پروژه های ملی شوند.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین گفت: این شرکت مولود انقلاب اسلامی است و کارکنان این مجموعه تماما فرزندان انقلاب هستند که در جبهه اقتصادی برای توسعه و آبادانی کشور خدمت می کنند.

فولاد اکسین خوزستان تولیدکننده انواع ورق‌های فولادی عریض و آلیاژی خاص با استحکام بالا است که با استفاده از فناوری های خاص صنعت فولاد کشور تأمین نیازهای صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و دریایی است.

۴۰ درصد از سهام فولاد اکسین متعلق به گروه ملی صنعتی فولاد ایران از شرکت‌های زیرمجموعه بانک ملی، ۳۰ درصد متعلق به شستا از زیر مجموعه تامین اجتماعی و ۳۰ درصد دیگر از سهام این شرکت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری است.

محمدی گفت: ما در مجموعه فولاد اکسین خوزستان در کنار تولید ورق فولادی نگاه ویژه به ایفای مسئولیت های اجتماعی داریم و خوشبختانه در ماه مبارک رمضان برنامه ویژه ای مانند برنامه انس با قرآن در مناطق مختلف اهواز و کارون با هدف ارتباط صنعت و مردم و رزمایش مواسات کمک های مومنانه اجرایی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha