۳۰ فروردین ۱۴۰۲، ۲۰:۰۳
کد خبرنگار: 815
کد خبر: 85088186
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

دادگاه مظنون به افشای اسناد محرمانه آمریکا به تعویق افتاد

نیویورک – ایرنا- دادگاه جوان آمریکایی ۲۱ ساله متهم به افشای اطلاعات محرمانه پنتاگون که عضو شاخه ۱۰۲ اطلاعاتی گارد ملی هوایی ماساچوست بوده و قرار بود امروز برگزار شود، دو هفته به تعویق افتاد.

به گزارش ایرنا، منابع خبری روز چهارشنبه به وقت محلی اعلام کردند یک سند دادگاه نشان می دهد که یک قاضی آمریکایی با درخواست وکیل جک تکسیرا (تشیرا) ، مظنون افشای اطلاعات سری پنتاگون، برای به تعویق انداختن جلسه دادگاه وی به مدت دو هفته موافقت کرده است.

طبق اسناد دادگاه، تکسیرا از حق خود برای رسیدگی اولیه به اتهامات وارده چشم پوشی کرده است.

در آمریکا، جلسات اولیه دادگاه معمولاً ظرف ۲۱ روز پس از حضور اولیه مظنون در دادگاه برنامه ریزی می شود. در طول چنین جلساتی، دادستان باید نشان دهد که شواهد کافی برای متهم کردن فرد و ادامه محاکمه وجود دارد.

اسناد دادگاه نشان می دهد که وکیل جک از دادگاه خواسته است تا زمان بیشتری برای آماده سازی و جمع آوری مدارک برای دفاع از موکل خود ارائه دهد.

در پی افشای اسناد و جزئیات محرمانه طرح آمریکا و ناتو برای تجهیز ارتش اوکراین برای حمله به روسیه و نیز اسناد محرمانه دیگر دولت بایدن ، در شبکه های اجتماعی توئیتر و تلگرام منتشر شده که بازتاب های بسیاری داشته و افشا کننده وقایع بسیاری در حوزه های مختلف است،اف بی آی (پلیس فدرال آمریکا) ۲۴ فروردین ماه اعلام کرد مظنون افشای اسناد اطلاعاتی بسیار محرمانه در فضای مجازی را دستگیر کرده است.

سابرینا سینگ، معاون سخنگوی پنتاگون ۲۹ فروردین ماه گفت: ما به یافتن اسناد در فضای مجازی ادامه خواهیم داد. پنتاگون "عدد مشخصی" از تعداد اسناد افشا شده ندارد و همچنان درحال ارزیابی "دامنه و مقیاس" اطلاعات منتشر شده است.

مظنون مرد جوانی به نام "جک تکسیرا " (تشیرا) است. نیویورک تایمز که برای اولین بار نام او را فاش کرد، گزارش داد که او یک عضو ۲۱ ساله از شاخه ۱۰۲ اطلاعاتی گارد ملی هوایی ماساچوست است.

روزنامه گزارش واشنگتن پست در گزارشی از یک جامعه مجازی کوچک در دیسکورد (یک رسانه مخصوص بازیگران بازی های کامپیوتری) گفته بود که به نظر می رسد، اسناد برای اولین بار توسط مدیر این گروه به اشتراک گذاشته شده است.

روزنامه واشنگتن پست افزود فردی که برای اولین بار اسناد را به اشتراک گذاشته بود به نام او جی "OG" شناخته می شد و در یک پایگاه نظامی کار می کرد. سایر اعضای گروه به پست گفتند که این فرد انگیزه سیاسی یا ایدئولوژیکی ندارد و انتظار نداشته اسناد خارج از این گروه به اشتراک گذاشته شود.

مقامات آمریکایی در رده های مختلف برای کنترل پیامدهای داخلی و خارجی افشای این ۱۰۰ سند سری و فوق سری در فضای مجازی همچنان در تکاپو هستند. البته چندین فرضیه و احتمال تاکنون در رابطه با موضوع افشای اسناد محرمانه وزارت دفاع آمریکا که بخشی از آن به جنگ اوکراین مربوط می‌شود، مطرح شده است که در این میان عده‌ای از کارشناسان نظامی روس نظریه "جعلی بودن" این اسناد و انتشار "عمدی" آن را محتمل‌تر می‌دانند.

از سوی دیگر و با هدف کاستن از پیامدهای داخلی و بین المللی افتضاح اطلاعاتی آمریکا، کاخ سفید از خبرنگاران خواست تا در مورد محتوای اسناد لو رفته سیا و پنتاگون گزارش تهیه نکنند!

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha