۳۰ فروردین ۱۴۰۲، ۱۹:۳۶
کد خبر: 85088115
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

 چهار هزار امام محله در "مهرواره محله همدل" فعالیت می‌کنند

بوشهر - ایرنا - مدیرعامل بنیاد هدایت گفت: حدود چهار هزار امام جماعت مساجد در قالب طرح «مهرواره محله همدل» در کشور فعال هستند و برای حل مسائل و مشکلات اهالی محله‌ها تلاش می‌کنند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام سید ناصر میرمحمدیان روز چهارشنبه در نشست با مسئولان اداره‌های تبلیغات اسلامی استان بوشهر اظهار کرد: فعالیت امامان محله‌ها در این قالب تنها به مسجد محدود نیست بلکه دغدغه او مسائل محله و همه اهل محل را در بر می‌گیرد.

وی هدف از برپایی این نشست را هم‌افزایی برای پیشبرد مسجد جامعه‌پرداز و تبیین مهرواره محله همدل عنوان کرد و افزود: هدف از برگزاری این مهرواره این است که همه کنشگران محلی از جمله هیات‌ها، کانون‌ها، مؤسسات قرآنی، بانوان، مجموعه‌های جهادی و انجمن‌های خیریه با محوریت مساجد و امامان محله بتوانند در حل مشکلات جامعه محلی اثرگذار باشند.

مدیرعامل بنیاد هدایت اضافه کرد: به دنبال اجرای این طرح روز به روز شاهد وجود محله‌های همدل‌تری در کشور هستیم.

میرمحمدیان ادامه داد: به صورت ثابت، ۲۸ هزار و پانصد مسجد در کشور امام جماعت دارند و در برخی از این مساجد دو یا سه امام جماعت در وعده‌های متفاوت نماز فعالیت می‌کنند.

وی اضافه کرد: با این حساب حدود ۳۵ هزار امام جماعت در مسجدهای کشور فعالیت می‌کنند که ظرفیت خوبی برای اجرای مهرواره محله همدل هستند.

مدیرعامل بنیاد هدایت افزود: در ماه رمضان حدود ۱۲ هزار مسجد دیگر به مساجد دایر افزوده شده و شاهد فعالیت‌های تبلیغی گسترده‌تری با محوریت مسجدها و امام محله‌های کشور در این ماه مبارک هستیم.

میرمحمدیان عملکرد شبکه امامت استان بوشهر را موفق ارزیابی و بیان کرد: این شبکه ظرفیت بسیار خوبی دارد و امید است با پشتیبانی‌هایی که در استان از آنها می‌شود انسجام بیشتر امامان مساجد و محله در استان بوشهر باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha