تاکید رییس‌جمهوری بر دریافت نظرات بخش خصوصی/ ۲.۵  برابر شدن ترانزیت اینترنت از ایران

تهران - ایرنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره بر تاکید رییس‌ جمهوری مبنی بر دریافت نظرات بخش خصوصی در تصمیم‌گیری‌ها اعلام کرد: در دولت سیزدهم میزان ترانزیت اینترنت از خاک ایران ۲.۵ برابر شده است.

به گزارش ایرنا از وزارت ارتباطات، عیسی زارع‌پور در ابتدای جلسه شورای معاونان این وزارتخانه، دیدار رییس جمهوری با فعالان فضای مجازی را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: رییس جمهور تاکید داشت که نقطه نظرات بخش خصوصی را بشنویم و مشکلات و موانع کار آنها را شناسایی و در جهت رفع آنها اقدام کنیم و حتی اگر نیاز به مصوبه دارد از طریق کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال و شورای عالی فضای مجازی آن را دنبال کنیم.

وی با تاکید بر برگزاری جلسات دوره‌ای با نهادهای بخش خصوصی همچون اصناف، اتاق بازرگانی، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و اتحادیه کسب و کارهای دیجیتال، افزود: کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال که بر اساس اصول ۱۲۷ و ۱۲۸ قانون اساسی دارای اختیارات رییس جمهوری و هیات وزیران است، ظرفیت خوبی برای طرح و رفع موانع و مشکلات بخشی خصوصی است و باید امسال با دعوت از آنها در این جهت گام برداریم.

وزیر ارتباطات با اشاره به انتصابات اخیر انجام شده در وزارت ارتباطات تصریح کرد: به منظور ایجاد هماهنگی بین بازیگران مختلف شبکه ارتباطی کشور، با انتصاب آقای لاجوردی به عنوان قائم مقام وزیر ارتباطات در حوزه ارتباطی، اختیارات لازم برای راهبردی در این حوزه به ایشان تفویض شده و امیدواریم که در سال ۱۴۰۲ چه در حوزه نظارت و چه در حوزه توسعه شاهد رشد کیفی و کمی شبکه ارتباطی کشور باشیم.

زارع‌پور با آرزوی موفقیت برای لاجوردی به عنوان رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و قائم مقام وزیر در حوزه ارتباطات، خاطرنشان کرد: در سال گذشته در بخش‌های توسعه زیرساخت ارتباطی کشور، پیشرفت شبکه ملی اطلاعات و ارایه زیرساخت برای فعالیت پیام‌رسان‌های بومی کار بسیار بزرگی در شرکت ارتباطات زیرساخت انجام شد که اگر پشتکار آقای لاجوردی نبود شاهد این رشد نبودیم.

وی تاکید کرد: پیام‌رسان‌های داخلی به نقطه‌ای رسیدند که در حال برنامه‌ریزی برای جذب کاربر خارجی و فعالیت در حوزه صادرات هستند.

زارع‌پور با اشاره به سابقه محمد جعفرپور در حوزه بومی‌سازی تجهیزات و اصلاح مهندسی شبکه اظهار کرد: با اقدامات انجام شده ایشان در سال گذشته میزان ترانزیت ترافیک اینترنت از خاک کشورمان ۲.۵ برابر شده است که امیدوارم این مسیر با همت مدیریت جدید شرکت زیرساخت تا تبدیل شدن کشور به هاب ترانزیت اینترنت در منطقه ادامه داشته باشد.

وزیر ارتباطات، مدیرعامل جدید شرکت ارتباطات زیرساخت را دارای اشراف به پروژه‌های توسعه زیرساختی ارتباطی کشور و شبکه ملی اطلاعات دانست و تصریح کرد: امیدوارم که آقای جعفرپور در منصب جدید توفیقات قبلی را داشته باشد.

در ادامه وزیر ارتباطات احکام جدید امیر لاجوردی را به عنوان معاون وزیر، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و جانشین وزیر ارتباطات در امور ارتباطی و محمد جعفرپور به عنوان معاون وزیر، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت را به آنها اهدا کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha