رشد ۵.۶ درصدی مشترکان تحت پوشش شبکه فاضلاب

تهران- ایرنا- تعداد مشترکان تحت پوشش شبکه فاضلاب شهری در پایان اسفندماه پارسال نسبت به پایان اسفند ۱۴۰۰ با رشد ۵.۶ درصدی همراه شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، توسعه شبکه فاضلاب شهری یکی از برنامه‌هایی است که «علی اکبرمحرابیان» وزیر نیرو بر آن تاکید دارد. به گفته کارشناسان بهره‌مندی جمعیت شهری از شبکه فاضلاب به بهبود وضعیت محیط زیست و نیز استفاده از پساب آن در سایر بخش‌ها خواهد انجامید.

تازه‌ترین گزارش وزارت نیرو نشان می‌دهد تعداد مشترکان فاضلاب شهری در پایان اسفند ۱۴۰۱ به رقم ۹۰۴۳ هزار فقره رسیده است. این در حالی است که تعداد مشترکان فاضلاب در پایان ۱۴۰۰ به رقم ۸۵۶۶ هزار فقره رسیده بوده که رشد ۵.۶ درصدی را نشان می‌دهد.

شبکه جمع آوری فاضلاب در پایان اسفند پارسال به رقم ۶۷ هزار و ۶۴۸ کیلیومتر رسید.

طول خطوط انتقال فاضلاب هم در اسفندماه پارسال درحالی به رقم ۳۸۸۲ کیلیومتر رسید که این رقم در پایان اسفند ۱۴۰۰ عدد ۳۷۴۹ کیلومتر بوده که ۳.۵ درصد افزایش یافته است.

تعداد تصفیه خانه‌های فاضلاب شهری در پایان اسفندماه پارسال ۲۶۴ مورد شد. ظرفیت اسمی تصفیه خانه‌های فاضلاب در مدار اسفندماه پارسال ۵۸۰۴ هزار متر مکعب در روز بود که نسبت به اسفندماه ۱۴۰۰ که این رقم ۵۷۳۷ هزار مترمکعب در روز بود ۱.۲ درصد افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha