تسهیلات پرداختی مربوط به حمایت از تولید در قم افزایش یابد 

قم - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم گفت: برای حمایت از بخش تولید بانک های عامل باید میزان تسهیلات پرداختی خود را به بخش تولید تا ۱۵ درصد افزایش دهند تا منابع مالی به واحدهای تولیدی استان تزریق شود.

به گزارش عصر سه شنبه ایرنا از روابط عمومی استانداری قم، محسن امیدیان در جلسه ستاد تسهیل و رونق تولید با اشاره به شعار سال و اهمیت رفع موانع از واحدهای تولیدی بیان کرد: طبق گزارش ارائه شده از سوی شورای هماهنگی بانک‌های عامل استان سال گذشته تنها ۱۰ درصد به واحدهای تولیدی قم منابع و تسهیلات مالی تزریق شده که باید این رقم در سال ۱۴۰۲ به ۱۵ درصد افزایش یابد .

وی ادامه داد: امسال سال مهار تورم و رشد تولید از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است و برای تحقق این شعار لازم است بانک‌های عامل دولتی و بخش خصوصی همکاری کنند و در ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی به حسب ظرفیتی که دارند منابع مالی تزریق نمایند.

وی با تاکید بر لزوم تلاش بانک ها برای عمل به تعهدات خود افزود: اینکه بانک ها منابع مالی و تسهیلاتی پرداخت کنند به این معنی نیست که بر بانکی فشار آورده شود و سیستم بانکی دیگری از ارائه تسهیلات بانکی و مالی کوتاهی کند، باید این امر به صورت متوازن صورت گیرد

معاون استانداری قم اظهار کرد: در استان در بخش مسکن و هم چنین رونق تولید نیاز به تزریق منابع مالی داریم و باید بانک‌های عامل خصوصی و دولتی همکاری کنند.

امیدیان با اشاره به این که فلسفه و وظیفه اصلی ستاد تسهیل، ایجاد گشایش و تسهیلات برای رونق تولید و حمایت از واحدهای تولیدی است افزود: هرگونه موانع در مسیر باید از فعالیت واحدهای تولیدی برداشته شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha