رشد ۱۰۰ درصدی بهره‌برداری از توان شرکت‌های دانش‌بنیان

تهران - ایرنا - معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان در طرح‌های سازمان فناوری اطلاعات ایران در سال گذشته، رشد ۱۰۰ درصدی را تجربه کرد.

به گزارش ایرنا از سازمان فناوری اطلاعات ایران، «محمد خوانساری»، معاون وزیر ارتباطات در خصوص اقدامات انجام شده با هدف تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در سال گذشته مبنی بر «سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین» اظهار داشت: سازمان فناوری اطلاعات ایران در سال ۱۴۰۱، توجه به موضوع اشتغال آفرینی و مشاغل دانش‌بنیان را به صورت عملیاتی در دستور کاری خود قرار داد. به طوری که میزان انعقاد قرارداد با شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۱۴۰۱ در مقایسه با سال ۱۴۰۰ با رشد بالغ بر 100 در صد مواجه شد و از منظر ریالی نیز رشد ۱۲۳ درصدی را تجربه کرد.

وی، توسعه و مدیریت گذرگاه خدمات دولت، توسعه و مدیریت سکوی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، توسعه و مدیریت سامانه‌های پست الکترونیکی احراز هویت شده بومی و طراحی، پیاده‌سازی و مدیریت متقاضیان دریافت یارانه در سکوی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند را از مهم‌ترین طرح‌هایی دانست که بر مبنای تحقق شعار سال ۱۴۰۱ مورد هدایت و راهبری قرار گرفته‌اند.

در ادامه رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، از رشد همکاری میان این سازمان و مراکز علمی و تحقیقاتی در سال گذشته یاد کرد و گفت: در سال ۱۴۰۱ در مقایسه با سال ۱۴۰۰، همکاری با مراکز علمی و تحقیقاتی بالغ بر ۴۷ درصد رشد داشت و از نظر حجم ریالی نیز از مرز ۲۶ درصد عبور کرده است.

خوانساری، در خاتمه از برنامه‌ریزی و آغاز فعالیت‌های این سازمان به منظور جامه عمل پوشاندن به شعار سال ۱۴۰۲ مبنی بر «مهار تورم و رشد تولید» یاد کرد و خاطرنشان ساخت، این سازمان نهایت تلاش خود را جهت تحقق شعار سال جدید نیز همچون سال قبل به کار خواهد بست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha