ایران ایر با ۷۴۴ پرواز، عملیات حج ۱۴۰۲ را انجام می‌دهد

تهران- ایرنا- سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از برنامه‌ریزی برای انجام ۷۷۴ پرواز حج توسط ایران ایر خبر داد و گفت: عملیات اعزام حجاج از ۲۱ فرودگاه کشور روز سوم خرداد ماه شروع می‌شود و سوم مرداد ماه پایان می‌یابد.

«حسام قربانعلی» ‌روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره عملیات حج تمتع امسال، گفت: عملیات حج امسال پیرو دستور رییس جمهوری و رییس شورای عالی حج با برنامه‌ریزی برای اعزام ۸۹ هزار زائر به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران سپرده شده است.

وی توضیح داد: عملیات حج امسال از سوم خرداد با اعزام حجاج از ۲۱ فرودگاه آغاز و در سوم مرداد ماه به پایان می‌رسد.

سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: عملیات اعزام زائران با انجام ۳۸۷ پرواز برنامه‌ریزی شده آغاز می‌شود و برای بازگشت حجاج نیز ۳۸۷ پرواز در نظر گرفته شده است.

قربانعلی گفت: تعداد هواپیماهایی که برای عملیات حج اختصاص داده شده، ۱۱ فروند است. معاونت‌های عملیات بازرگانی، مهندسی، تعمیرات و سایر قسمت‌ها با جدیت و همت حداکثری در حال آماده‌سازی ناوگان برای انجام بهترین و ایمن‌ترین خدمات برای انتقال حجاج هستند. همچنین تلاش شده است با هماهنگی شکل گرفته، عملیات بسیار منظم و کم‌تاخیری در پیش داشته باشیم.

به گفته سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، «هما» در سال گذشته با میانگین ۲۰ دقیقه تاخیر یکی از بهترین عملیات‌های جابجایی حجاج در سال‌های اخیر را اجرا کرد.

وی همچنین خبر داد که با هدف رفاه هموطنان اهل تسنن، «هما» در دو شهر چابهار و قشم نیز عملیات ویژه پروازی خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha