اولویت سالجاری  بهزیستی اصفهان رونق کسب و کار خانگی  و خودکفایی مددجویان است

اصفهان -ایرنا - سرپرست اداره‌کل بهزیستی اصفهان گفت: از جمله اولویت‌های امسال این نهاد در استان ، راه اندازی طرح‌های اشتغال، کارگاه‌های تولیدی و کسب و کار خانگی با هدف خودکفایی مددجویان است.

ناصر چاووشی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به حوزه گسترده خدمات رسانی در بهزیستی گفت: تحقق شعار سال که از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان "مهار تورم و رشد تولید" نامگذاری شده است در این نهاد با مهار آسیب‌های اجتماعی و افزایش و توسعه خدمات رسانی به مددجویان دنبال می‌شود ؛ تحقق این شعار به‌صورت عملی در حوزه وظایف و مسوولیت‌های اجتماعی این سازمان در بخش‌های توانبخشی، آسیب دیدگان اجتماعی، مراکز شبه خانواده و پیشگیری اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت افزایش امید و نشاط اجتماعی به عنوان موتور محرکه رشد و توسعه جامعه، گفت: این مهم در بهزیستی با ارتقای توسعه خدمت رسانی و رفع مشکلات مددجویان،سرلوحه فعالیت‌های این سازمان قرار خواهد گرفت ؛ همچنین موضوع تامین مسکن و معیشت مددجویان بهزیستی همانند سال‌های گذشته در دستور کار این سازمان قرار دارد.

چاووشی توسعه خـدمات غربالگری بینایی و شـنوایی، مشاوره و پیشگیری را از دیگر برنامه‌ها و اهداف بهزیستی در راستای توسعه خدمات رسانی به مددجویان در اصفهان برشمرد و گفت: استفاده از ظرفیت‌های مردمی و خیران در توسعه و تسریع خدمات رسانی به مددجویان در موضوع مسکن و اشتغال نیز از دیگر برنامه‌های این نهاد در سالجاری است.

سرپرست اداره‌کل بهزیستی اصفهان با بیان اینکه بهزیستی به‌دنبال زندگی بهتر برای مردم جامعه به ویژه اقشار نیازمند و ناتوان و کم توان است، گفت: بر این اساس ضرورت دارد تا اهداف و برنامه‌های بهزیستی برای مردم به صورت کامل و جامع تشریح شود.

وی تصریح کرد: در زمان حاضر بهزیستی استان اصفهان ،دارای ۲۲۰ مرکز در حوزه توانبخشی است که به چهار هزار و ۵۰۰ مددجو خدمات ارائه می‌دهد.

چاووشی همچنین به وجود ۴۰ خانه کودک و نوجوان برای نگهداری فرزندان بهزیستی زیرپوشش و نظارت این سازمان در استان اشاره کرد و گفت: امید است که این افراد با دریافت خدمات کامل بتوانند با دغدغه کمتر وارد اجتماع و به سمت زندگی مستقل هدایت شوند.

به گزارش ایرنا، در زمان حاضر بالغ بر ۱۳۲ هزار معلول، ۱۰ هزار زن سرپرست خانوار و یکهزار و ۲۰۰ کودک بد سرپرست یا بدون سرپرست مؤثر در ۴۰ خانه کودک و نوجوان زیرپوشش خدمات مستمر و غیرمستمر بهزیستی اصفهان هستند که بر این اساس این استان از نظر آمار و تنوع معلولان در کشور از رتبه پنجم برخوردار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha