تیم‌های عملیاتی در سنقر و گیلانغرب در حال برقراری برق پایدار هستند

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: همه‌ تیم‌های عملیات آب‌ و برق در مناطق دارای هشدار نارنجی و قرمز در آماده باش هستتد.

به گزارش ایرنا از وزارت نیرو، «سید اعتضاد مقیمی» به تشریح جزئیات اقدام های تیم‌های عملیاتی آب و برق در مناطق سیل‌زده کشور پرداخت و افزود: بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی و با صدور هشدار قرمز و نارنجی، همه تیم‌های عملیاتی آب و برق در مناطق مختلف کشور به ویژه جنوب و جنوب غرب به صورت آماده باش قرار گرفتند.

این مقام مسوول با بیان اینکه به دنبال بارندگی شدید و گاها همراه با طوفان و وزش باد شدید، شاهد بروز اختلال در تاسیسات آب و برق در برخی از مناطق شدیم، ادامه‌داد: تیم‌های عملیاتی از ساعت‌های ابتدایی به محل حادثه اعزام و در منطقه حضور یافتند و بسیاری از اختلالات پیش‌آمده به‌سرعت برطرف شد.

وی با اشاره به آب‌گرفتگی و سیلابی شدن شهر برخوردار از مناطق استان لرستان، یادآور شد: بالا آمدن آب رودخانه موجب شکسته شدن برخی از لوله‌های انتقال آب در این منطقه شد که در پی آن، تیم‌های عملیاتی ضمن آغاز فرآیند آبرسانی سیار به شهروندان این ناحیه، به‌منظور رفع اختلال و تعمیر تجهیزات در حالت آماده باش قرار گرفتند.

مقیمی افزود: با توجه به وزش باد شدید همراه با باران در برخی از مناطق، شبکه‌های هوایی برق در مناطقی از جمله مازندران، ایلام، همدان و البرز با اختلال و مشکل روبرو شد، تیم‌های عملیاتی با حضور در محل حادثه، به برقدار کردن مناطقی که مشکل گذرا داشتند اقدام کردند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو در همین زمینه تصریح کرد: به دلیل شدت طوفان و بارش‌ها، در برخی از مناطق با شکستگی پایه شبکه توزیع برق روبرو شدیم که در این زمینه می‌توان به شکستگی ۲۱ پایه در سنقر و گیلانغرب در استان کرمانشاه اشاره کرد؛ در مناطقی تیم‌های عملیاتی به وسیله انتقال و برقراری مولد و دیزل، در محدود مورد نظر جریان برق را برقرار کردند و در عین حال مشغول تعمیر تجهیزات، انتقال پایه و تعویض آن و در نهایت برطرف کردن اختلالات پیش آمده به منظور برقراری برق پایدار هستند.

وی یادآور شد: از روزهای گذشته به همه تیم‌های عملیاتی آب و برق در مناطق دارای هشدار نارنجی و قرمز، اطلاعیه‌های لازم صادر و اعلام آماده‌باش شده بود و همه تیم‌ها هم‌اکنون پای کار بوده و به مناطق سیل‌زده اعزام شده‌اند.

برپایه این گزارش، سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار قرمز از فعالیت بسیار شدید سامانه بارشی همراه با رگبار شدید باران، رعدوبرق، تگرگ، صاعقه، ذوب برف و وزش باد شدید در روز گذشته (چهارشنبه) در ایلام، کرمانشاه، شمال خوزستان، جنوب و غرب لرستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، جنوب غرب آذربایجان غربی و غرب کردستان و امروز (پنجشنبه) در شمال و شرق خوزستان، جنوب لرستان، شمال و غرب چهارمحال و بختیاری درگیر این مخاطره خبر داده بود و تیم‌های عملیات آب و برق در همه این مناطق به منظور رفع حوادث و اختلالات احتمالی در حالت آماده‌باش قرار گرفتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha