۲۴ فروردین ۱۴۰۲، ۹:۳۴
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 85081258
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بارندگی سیل آسا ارتباط ۷۰ درصد ایل راه های عشایری ایلام را قطع کرد

ایلام - ایرنا - مدیرکل امور عشایر ایلام گفت: دسترسی ۷۰ درصد ایل راه های استان بدلیل بارندگی های شدید و سیل آسا قطع شده و ارتباط با عشایر با ماشین های کمک دار امکان پذیر است.

فرشاد یاسمی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی بارش های دیشب تعداد ۱۰ تخته سیاه چادر عشایر استان دچار پارگی و آسیب شده است.

وی با بیان اینکه پیگیری برای بررسی وضعیت عشایر ادامه داد، افزود: همچنین پنج راس بره و بزغاله عشایر نیز در این بارش ها تلف شد.

مدیرکل امور عشایری ایلام ادامه داد: کمک به عشایر با همکاری نیروهای اداره کل و جمعیت هلال احمر در حال انجام است.

یاسمی یادآور شد: همچنین برخی از عشایر مهمان که در حال کوچ به استان های خود هستند، برای جلوگیری از بروز پیش آمد به علت بارش ها با کمک جمعیت هلال احمر در چادرهای این جمعیت به صورت موقت استان داده شده اند.

وی اضافه کرد: با فروکش کردن بارش ها و با همکاری دستگاه های ذیربط مسیر ایل راه های عشایری آسیب دیده مرمت و بازسازی می شود.

به گزارش ایرنا، استان ایلام دارای ۹ هزار خانوار با ۶۰ هزار جمعیت عشایری و ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار راس دام سبک و سنگین است.

همه ساله از آبان تا اردیبهشت ماه سال بعد مراتع استان پذیرای بیش از ۲ هزار نفر جمعیت عشایری از استان های لرستان، کرمانشاه و همدان با ۲ هزار و ۵۰۰ راس دام است.

سامانه بارشی از شامگاه سه شنبه در استان فعال شده و تا روز جمعه در استان فعال خواهد بود و اوج بارش های این سیستم عصر روز چهارشنبه تا پیش از ظهر پنجشنبه پیش بینی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha