۲۴ فروردین ۱۴۰۲، ۷:۳۴
کد خبرنگار: 2778
کد خبر: 85081194
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار سیستان و بلوچستان:دانشگاه‌ها طرح‌هایی ارائه کنند که برای مردم مفید باشد

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دانشگاه ها و اساتید آنها از ارکان اساسی در رشد و شکوفایی هر منطقه‌ای هستند بنابراین دانشگاهها طرح هایی را ارائه کنند که برای مردم مفید باشد.

به گزارش ایرنا محمد کرمی شامگاه پنجشنبه در نشست با رئیس و تعدادی از اعضای هیأت علمی دانشگاه زابل اظهارداشت: منطقه سیستان علاوه بر مشکلات، فرصت‌های فراوانی هم دارد که برای رفع مشکلات اقداماتی در حال انجام است، و جهت بهره‌مندی از فرصت ها نیز باید برنامه‌هایی مدون شود.

وی با اشاره به درآمد برخی مناطق کشور از جمله استان یزد از کشاورزی گلخانه‌ای بیان کرد: از تجارب موفق و دانش‌های نوین کشاورزی در این منطقه نیز باید بهره برداری کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اقدامات قرارگاه غدیر در زمینه اشتغال تصریح کرد: اساتیدی که توانمندی‌های علمی و اقتصادی دارند، با استفاده از ظرفیت‌ جوانان در راستای ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و تعاونی‌های دانش بنیان اقدام کنند.

وی با اشاره به ظرفیت خوب دانشگاه کشاورزی شهرستان زابل افزود: دانشگاه باید در کارهای تحقیقاتی پیش قدم باشد و در همه جای دنیا دانشگاه عامل تغییر و تحول است.

کرمی بیان کرد: عملکرد ضعیفی در زمینه آموزش های عمومی داریم از همین رو مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی باید تلاش بیشتری داشته باشند.

وی تصریح کرد: دانشگاه باید تربیت دانشجوی مهارت محور را سرلوحه کار خود قرار دهد، تا دانشجو بعد از فارغ التحصیلی با ورود به عرصه کار و فعالیت بتواند تغییر ایجاد کند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ما ۲ مشکل اساسی در این استان داریم، یکی عدم تخصص در کارها و دوم آسیب دیدن فرهنگ کار در جامعه است.

وی افزود: دانشگاه‌ با تغییر دیدگاه‌ در جوانان، باید فرهنگ کار و اراده را در جوانان تقویت کند.

کرمی با تاکید بر آموزش تجارت به جوانان بیان کرد: دانشگاه‌ باید طرح هایی ارائه کند که هم دانشگاه از آن بهره‌مند شود و هم برای مردم مفید باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha