۲۳ فروردین ۱۴۰۲، ۱۳:۲۴
کد خبر: 85080813
T T
۱۰ نفر

برچسب‌ها

انتشار اولین تصویر ماهواره‌ «خیام» از حرم مطهر امیرالمومنین (ع)

تهران - ایرنا - همزمان با شب شهادت امیرالمومنین(ع) اولین تصویر ماهواره‌ خیام با قدرت تفکیک یک متر از حرم مطهر امام علی(ع) منتشر شد.

به گزارش ایرنا، سازمان فضایی ایران همزمان با شب شهادت امیرالمومنین(ع)، اولین تصویر ماهواره‌ خیام با قدرت تفکیک یک متر از حرم مطهر امام علی(ع) را منتشر کرد.

به گزارش ایرنا سازمان فضایی ایران، ۱۷ اسفند سال گذشته نیز اولین تصویر ماهواره خیام از مسجد مقدس جمکران را منتشر کرد.

ماهواره خیام با دقت تصویربرداری یک متر که مرداد ماه امسال با موفقیت به مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین تزریق شد، هم‌اکنون در حال خدمات‌دهی است.

تصاویر اخذ شده از ماهواره خیام با قدرت تفکیک یک متر از نقاط مختلف کشورمان در اختیار سازمان‌ها و نهادهای مختلف دولتی و بخش خصوصی گذاشته می شود. لازم به ذکر است، روند انتشار تصاویر ماهواره خیام ادامه دارد و در آینده به مرور تصاویر دیگری از نقاط مختلف کشورمان نیز منتشر خواهد شد.

ماهواره خیام که مالکیت آن در اختیار سازمان فضایی ایران است، با سنجنده‌های دقیق در طیف‌های مختلف، زیرساختی مناسب برای هوشمندسازی بخش‌های گوناگون کشور است. ارتقا بهره‌وری در حوزه کشاورزی، پایش دقیق منابع آبی کشور، مدیریت مخاطرات طبیعی، پایش تغییرات کاربری، ساخت‌وسازهای غیرمجاز و مقابله با جنگل خواری، پایش مخاطرات زیست محیطی، پایش معادن و اکتشافات معدنی، پایش مرزهای کشور و بسیاری از کاربردهای دیگر از جمله کاربردهای داده‌های دریافت شده از ماهواره خیام است.

این ماهواره از نوع سنجشی و دارای دقت بالای تصویربرداری است و با تصاویر با وضوح یک متر است و قابلیت تصویربرداری از سطح زمین در طیف‌های مختلف تصویری را دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha