خداحافظی میرکاظمی و ساداتی نژاد با دولت/ تغییر مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی

تهران- ایرنا- سخنگوی دولت ضمن اعلام اسامی تغییرات در کابینه دولت سیزدهم این اقدام را در راستای استفاده بهتر از ظرفیت مدیران عنوان کرد؛ بر این اساس رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر جهادکشاورزی با کابینه سیزدهم خداحافظی کردند و مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی نیز تغییر یافت.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، علی بهادری جهرمی، روز سه شنبه - ۲۲ فروردین - در گفت و گوی تلویزیونی درباره جزییات تغییرات ایجاد شده در کابینه دولت سیزدهم عنوان کرد: برنامه دولت از آغاز فعالیت این بوده مدیران‌مستمر مورد ارزیابی قرار گیرند و این در پیام‌نوروزی رییس جمهور هم مورد تاکید قرار گرفت. در این زمینه امروز سه تغییر در مجموعه کلان اعلام عمومی‌ می شود.

وی اظهار داشت: نخستین تغییر مربوط به سازمان برنامه و بودجه است؛ آقای داود منظور که رئیس سازمان امور مالیاتی کشور بود، به عنوان رئیس جدید سازمان برنامه و بودجه جایگزین سیدمسعود میرکاظمی شد.

بهادری جهرمی با بیان اینکه آقای منظور تجربه مدیریتی بسیار موفقی در سازمان امور مالیاتی داشته است و طبق ارزیابی های صورت گرفته سیاست دولت را خوب پیش برده‌اند،گفت: وی با داشتن دکترای تخصصی اقتصاد و مدیریت بر گروه اقتصاد انرژی در دانشگاه، توان تخصصی برای ریاست بر سازمان برنامه و بودجه کشور را دارد.

وی در عین حال خاطر نشان کرد که آقای میرکاظمی از اواسط سال گذشته سال ۱۴۰۱ به دلیل عارضه قلبی چندبار از رئیس جمهور تقاضا کرده بود که مسئولیت را به دیگری منتقل کند که نظر رییس جمهور بر این بود که در جریان تدوین بودجه ۱۴۰۲ هستیم و پس از فرآیند بودجه و ابلاغ آن انجام شود.

سخنگوی دولت این را هم گفت که از خدمات میرکاظمی به عنوان مشاور همچنان در تیم اقتصادی دولت استفاده خواهد شد.سخنگوی دولت با بیان اینکه دومین تغییر مربوط به حوزه وزارت جهاد کشاورزی است، گفت: سال گذشته با توجه به شرایط جهانی در حوزه امنیت غذایی و مشکلاتی که در سطح جهان رخ داد، الحمدلله با مدیریت آقای ساداتی نژاد وزیر جهادکشاورزی کشور از ناحیه دچار مشکل نشد.

بهادری جهرمی با یادآوری تداوم تورم ناشی جنگ اوکراین بر بازار جهانی غذا و نیز اجرای سیاست های مردمی سازی یارانه ها اظهار داشت: بر اساس ارزیابی‌های انجام شد، رئیس جمهور تصمیم گرفت تا در حوزه جهادکشاورزی جابجایی مدیریتی داشته باشند و بنابراین سید محمد آقامیری رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور که تجربیات موفقی در این زمینه داشته و دارای دکتری علوم اقتصادی و دکترای حرفه ای در حوزه دامپزشکی است، به عنوان سرپرست وزارت جهادکشاورزی منصوب می شود.

وی خاطر نشان کرد که آقامیری تخصص کافی در حوزه‌های مرتبط با وزارت جهاد کشاورزی برخوردار است و سوابق و تجربه مدیریتی موفقی هم بویژه در حوزه دامپزشکی داشته است.

بهادری جهرمی اضافه کرد: تغییر سوم‌ مربوط به حوزه صندوق نوآوری و شکوفایی کشور است و آقای محمدصادق خیاطیان رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری به عنوان‌ مدیرعامل جدید این صندوق معرفی می شود.

وی توضیح داد: با توجه به اولویت‌هایی که حوزه نوآوری و شکوفایی و واحدهای پروژه مجموعه‌های دانش‌بنیان نخبگان دارد، رئیس جمهور تصمیم گرفت که خدمات دکتر خیاطیان که دارای دکترای مدیریت تکنولوژی از دانشگاه علامه طباطبایی و عضو هیات علمی پژوهشکده علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی است، به عنوان مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی استفاده کند.

به گزارش ایرنا، رییس جمهور در پیام نوروزی امسال بر این نکته تاکید کرد که هیچکدام از مدیران چک سفید امضاء برای حضور مستمر در دولت دریافت نکردند؛ در این ارتباط علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت شامگاه ۲۱ فروردین از جابه‌جایی‌های مدیریتی در دولت خبر داد و اعلام کرد: برای استفاده بهتر از ظرفیت مدیران اجرایی، جابه‌جایی‌های مدیریتی در دستور کار دولت است.

پیش از این یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش به دنبال ایجاد مشکل در پرداخت حقوق اسفندماه فرهنگیان از سمت خود استعفا داده بود که رییس جمهور با آن موافقت کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha