۲۱ فروردین ۱۴۰۲، ۹:۵۴
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 85078606
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

شاخص کیفی هوای زنجان همچنان برای گروه‌های حساس ناسالم است

زنجان - ایرنا - کارشناس بررسی آلودگی هوا و تغییر اقلیم اداره ‌کل حفاظت محیط ‌زیست استان زنجان گفت: هم اکنون شاخص کیفی هوای استان روی عدد ۱۳۴ قرار دارد که این وضعیت برای گروه‌های حساس ناسالم است.

الناز هاشمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شاخص کیفی هوای زنجان طی ۲ روز گذشته برای گروه های حساس ناسالم اعلام شد که این وضعیت در روز جاری نیز ادامه دارد.

وی اضافه کرد: میزان آلایندگی ذرات معلق در هوا با قطر کمتر از ۱۰ میکرون بوده که این وضعیت متاثر از وقوع گرد و غبار در استان است.

کارشناس بررسی آلودگی هوا و تغییر اقلیم اداره ‌کل حفاظت محیط ‌زیست استان زنجان گفت: گروه های حساس و افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان و افراد دیگر باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

وی با بیان اینکه طبق بررسی ها منشاء بخشی از گرد و غبار حاکم در آسمان استان، خارجی و بخش دیگر محلی است، اظهار داشت: وضعیت ناسالم هوا تا ظهر امروز ادامه دارد و پس از آن کاهش می یابد.

به گفته هاشمی با ورود سامانه بارشی به استان در روزهای آینده از شدت گرد و غبار به میزان زیادی کاسته می شود.

شاخص هوا از صفر تا ۵۰ پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ قابل قبول، بین ۱۰۱ تا ۱۵۰ برای گروه های حساس ناسالم و از ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز برای همه افراد ناسالم است.

شاخص هوا از ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ نیز خطرناک است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha