رشد ۱۰ هزار واحدی شاخص بورس در معاملات امروز

۲۰ فروردین ۱۴۰۲، ۱۳:۰۶
کد خبر: 85077981
رشد ۱۰ هزار واحدی شاخص بورس در معاملات امروز

تهران- ایرنا- شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (یکشنبه، ۲۰ فروردین) با ۱۰هزار و ۲۵۸ واحد افزایش، در ارتفاع ۲ میلیون و ۲۱۲ هزار واحدی ایستاد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شاخص هم‌وزن با ۱۱ هزار و ۳۵۲ واحد افزایش به ۶۸۷ هزار و ۸۹۸ واحد و شاخص قیمت با ۶ و ۷۰۴ واحد رشد به ۴۰۶ هزار و ۲۶۵ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۲۰ میلیارد و ۳۳۰ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۳۲ هزار و ۵۹۰ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین معدنی وصنعتی گل گهر (کگل) با چهار هزار و هشت واحد، گروه مپنا (رمپنا) با یک هزار و ۳۶۰ واحد، ایران خودرو (خودرو) با یک هزار و ۱۴۰ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با یک هزار و ۲۸ واحد و مبین انرژی خلیج فارس (مبین) با ۹۹۴ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با سه هزار و ۹۶۴ واحد، نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۸۷۶ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۶۴۷ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۵۴۳ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شد.

بر پایه این گزارش، امروز نماد ایران‌خودرو (خودرو)، سایپا (خساپا)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، گروه سرمایه‌گذاری پتروشیمی ایرانیان (پترول) و ملی صنایع مس ایران (فملی) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه چهار میلیارد و ۷۹۵ میلیون برگه سهم به ارزش ۲۱ هزار و ۳۵۹ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۴۲۸ واحد افزایش داشت و به ۲۷ هزار و ۴۸۷ واحد رسید.

در این بازار بیش از ۹ میلیارد و ۵۷۱ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۵۶۸ هزار و ۶۶۷ نوبت بود.

پتروشیمی مارون (مارون)، پلیمر آریاساسول (آریا)، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان)، پتروشیمی تندگویان (شگویا) و گروه انتخاب الکترونیک آرمان (انتخاب) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین فرابورس ایران (فرابورس)، صنعتی مینو (غصینو)، پالایش نفت شیراز (شراز)، زغال سنگ پرورده طبس (کزغال) با تاثیر منفی بر این شاخص همراه بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha