استاندار: شرکت‌های دانش بنیان برای شکوفایی ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان هدف گذاری کنند 

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان ظرفیت‌های مهمی در حوزه کشاورزی، دامداری، شیلات، معادن و صادرات و واردات دارد که شرکت‌های دانش بنیان برای شکوفایی این ظرفیت‌ها باید هدف گذاری کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد کرمی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری سیستان وب لوچستان با اشاره به شعار سال و بیانات مقام معظم رهبری اظهارداشت: مهار تورم و رشد تولید یک فرمان از سوی رهبر معظم انقلاب است که باید در کف میدان اجرایی و عملی شود و اینگونه نباشد که تنها به عنوان یک شعار صرف و سربرگ اداری باشد و در انتهای سال هم بازخوردی نداشته باشد.

وی بیان کرد: برای عملیاتی شدن فرمان رهبر معظم انقلاب باید استعدادهای استان سیستان و بلوچستان در حوزه‌های مختلف شکوفا و به بهره‌برداری رسد.

استاندار سیستان و بلوچستان خطاب به مدیران پارک علم و فناوری اظهارداشت: شما مسوولان یک مرکز تحقیقاتی هستید که باید فکر کنید که از ظرفیت‌های خدادادی که در این استان وجود دارد چه استفاده هایی می‌توان کرد تا با استفاده از این ظرفیت‌ها برای منطقه تولید ثروت داشته باشیم.

وی افزود: یکی از این حوزه‌ها، حوزه تجارت است که سیستان و بلوچستان با موقعیت ویژه‌ای که دارد باید در حوزه تجارت و واردات و صادرات با کشورهای همسایه از جمله افغانستان، پاکستان، کشورهای عربی و آفریقایی فعال شود و نیازمندی‌های این کشورها از طریق صادرات از این استان تامین شود.

کرمی تاکید کرد: یکی دیگر از ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان بخش معادن است که به طور موکد تاکید کردیم که معدنکاران نباید فرآورده های معدنی را به صورت خام از استان خارج کنند و باید صنایع فرآوری در منطقه راه اندازی شود و شرکت های دانش بنیان برای راه اندازی صنایع فرآوری هدف گذاری و برنامه ریزی کنند.

وی اظهارداشت: در حوزه کشاورزی نیز سیستان و بلوچستان با شرایط آب و هوایی خاص خود و برعکس آنچه همه فکر می‌کنند، محصولات خاص خود را دارد که از جمله می‌توان به ارقام با ارزش خرما و همچنین محصولات گرمسیری اشاره کرد که پارک علم و فناوری باید برای این محصولات تا مرحله تجاری سازی و صادرات برنامه ریزی کند.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در بخش کشاورزی این استان باید به صورت ویژه کار کنیم و تعاونی های دانش بنیان تشکیل شود.

وی اظهارداشت: پارک علم و فناوری با همه دستگاه‌های اجرایی باید هم افزایی داشته باشد و نباید جزیره‌ای کار کند چرا که عملکرد جزیره‌ای عدم موفقیت در کارها را بدنبال دارد.

کرمی عنوان کرد: آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها باید تعامل خوبی با پارک علم و فناوری داشته باشند چرا که جوانان آمادگی ذهنی خوبی دارند و با ایجاد تحرک فکری، بارش فکری در آنها ایجاد می‌شود بنابراین باید این ارتباط بین آموزش و پرورش، دانشگاه و پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان به صورت قوی شکل گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha