۲۰ فروردین ۱۴۰۲، ۱۲:۱۷
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 85077670
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

شاخص کیفی هوای زنجان برای تمامی گروه‌های سنی ناسالم شد

زنجان - ایرنا - کارشناس بررسی آلودگی هوا و تغییر اقلیم اداره ‌کل حفاظت محیط ‌زیست استان زنجان گفت: هم اکنون شاخص کیفی هوای استان روی عدد ۱۷۴ قرار دارد که این وضعیت برای تمامی گروه‌های سنی ناسالم است.

الناز هاشمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شاخص کیفی هوا امروز و در ساعات منتهی به ظهر برای همه گروه های سنی ناسالم شد.

وی اضافه کرد: میزان آلایندگی ذرات معلق در هوا با قطر کمتر از ۱۰ میکرون بوده که این وضعیت متاثر از وقوع گرد و غبار در استان است.

کارشناس بررسی آلودگی هوا و تغییر اقلیم اداره ‌کل حفاظت محیط ‌زیست استان زنجان گفت: عموم مردم به ویژه گروه های حساس و افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان و افراد دیگر باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

به گفته هاشمی با توجه به پیش بینی ها شاخص کیفی هوا تا عصر امروز /یکشنبه/ همچنان ادامه دارد.

مدیر گروه بهداشت محیط استان زنجان نیز در این باره گفت: با توجه به وقوع پدیده گرد و غبار در استان گروه های حساس تا حد امکان از خروج غیر ضروری از منزل و تردد بی مورد در معابر شهر خودداری کنند.

جلیل نصیری افزود: با توجه به وضعیت حاکم، شهروندان در و پنجره منزل و محل کار را بسته نگه دارند و سایر افراد نیز از ماسک مناسب "سوپاپ دار" استفاده کنند و پیشنهاد می شود، از منزل خارج نشوند و حضور در فضای باز را به حداقل کاهش دهند. 

شاخص هوا از صفر تا ۵۰ پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ قابل قبول، بین ۱۰۱ تا ۱۵۰ برای گروه های حساس ناسالم و از ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز برای همه افراد ناسالم است.

شاخص هوا از ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ نیز خطرناک است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha