تقلای نتانیاهو برای توجیه وحشی‌گری صهیونیستها در مسجدالاقصی

تهران- ایرنا- نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تلاش برای توجیه وحشی‌گری دیشب نظامیان رژیم صهیونیستی در جریان یورش به نمازگزاران و اعتکاف کنندگان فلسطینی در مسجد الاقصی مدعی شد که آنها با خود سنگ و مواد آتش زا داشته اند و تل آویو به آنچه آن را "آزادی عبادت در اماکن عبادی" عنوان کرد، پایبند است.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، نتانیاهو امروز چهارشنبه نمازگزاران و اعتکاف کنندگان در مسجد الاقصی را "مسلمانان افراط گرا" خواند و آنها را متهم به نگهداری سنگ و مواد آتش زا و نظایر آن کرد و گفت: نیروهای ما علیه مسلمانان افراطی اقدام کردند که در داخل مسجد با کوکتل مولوتف، سنگ و غیره سنگر گرفته بودند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی بدون اشاره به تلاش های همه جانبه این رژیم برای تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی و از بین بردن هویت اسلامی و مسیحی شهر اشغالی قدس و اعمال محدودیت های گسترده صهیونیستها علیه نمازگزاران فلسطینی مدعی شد که "تل آویو اجازه تغییر وضعیت کنونی" این مسجد و آنچه آن را "آزادی عبادت برای مسلمانان و یهودیان" عنوان کرد، نخواهد داد.

نتانیاهو در همین راستا همچنین مدعی شد: اسرائیل به آزادی عبادت، آزادی دسترسی همه مذاهب به مکان های عبادی و حفظ وضعیت کنونی آنها پایبند است.

نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی شب گذشته به مسجد الاقصی در شهر اشغالی قدس یورش برده و با حمله به اعتکاف کنندگان و نمازگزاران، آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند و تلاش کردند که نمازگزاران را از مسجد القبلی در صحن مسجد الاقصی بیرون کنند.
این نیروها همچنین دستکم ۴۰۰ شهروند فلسطینی را بازداشت کردند.

براساس گزارش رسانه ها، ارتش رژیم صهیونیستی با شکستن شیشه‌های مسجد القبلی، اقدام به پرتاب بمب‌های صوتی به داخل مسجد کرد.

جمعیت هلال احمر فلسطین نیز اعلام کرد که به دنبال حمله نظامیان صهیونیست به مسجد القبلی، 100 نمازگزاران فلسطینی زخمی شدند و رژیم صهیونیستی مانع از حضور کادر پزشکی در داخل مسجد الاقصی شد.

در پاسخ به این حملات و جنایات رژیم صهیونیستی، گروه های مقاومت فلسطین طی دیشب و صبح امروز دستکم سه بار شهرک های صهیونیست نشین اطراف مرز نوار غزه را با موشک هدف قرار دادند و به دنبال آن آژیر خطر به صدا درآمد.

گروه تندرو صهیونیستی موسوم به «بازگشت به کوه هیکل» برای یورش شهرک‌نشینان و خانواده‌هایشان به مسجد الاقصی و قربانی کردن حیوانات در این مکان مقدس برای امروز چهارشنبه به بهانه عید «پسح» یهودی فراخوان داده بود.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) دیروز در بیانیه‌ای در خصوص طرح شهرک نشینان برای ذبح قربانی در داخل مسجدالاقصی به بهانه عید یهودی پسح و هرگونه حماقت و تعرض صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی به شدت هشدار داد.

پیش از این، گروه مقاومت عرین الاسود در کرانه باختری نیز در بیانیه‌ای رژیم صهیونیستی را تهدید کرد و خطاب به اشغالگران گفت: اینها (شهرک نشینان صهیونیست) هرگونه حماقتی که در مسجد الاقصی انجام دهند، بهای سنگینی برای شما به همراه خواهد داشت که اصلا فکر آن را هم نمی‌کنید.

سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز شلیک موشک به اهداف صهیونیستی را اولین پیام به صهیونیستها توصیف کرد و گفت که دفاع از مسجدالاقصی همه جانبه و در قالب «وحدت میادین» نبرد است.

«طارق سلمی» تصریح کرد: مقاومت با شلیک موشک موضع خود در قبال تجاوزات رژیم اشغالگر اسرائیل به مسجد الاقصی را اعلام کرد و این شلیک موشک ها چیزی جز یک پیام هشدار اولیه به اشغالگران درخصوص عواقب حملات آن‌ها به معتکفان و نمازگزاران در مسجدالاقصی نبود.

وی افزود: این پیام همزمان با چند عملیات تیراندازی علیه اهداف صهیونیستی در کرانه باختری ارسال شد تا نشان دهد که نبرد برای دفاع از مسجد الاقصی تمام مناطق کرانه باختری، غزه، قدس و مناطق داخلی اشغالی را شامل خواهد شد.

سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اضافه کرد: این بدان معناست که مردم فلسطین آماده و میهای دفاع از مسجد الاقصی هستند و بدون توجه به اینکه جان خود را از دست دهند [ با اشغالگران ] مقابله خواهند کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha