۱۴ فروردین ۱۴۰۲، ۱۶:۲۱
کد خبرنگار: 762
کد خبر: 85072711
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ثبت ۹۰ درصد اراضی ملی و منابع طبیعی استان تهران با پیگیری‌های دادگستری در سامانه کاداستر

شهر ری - ایرنا - با پیگیری‌های دادگستری کل استان و شورای حفظ حقوق بیت المال استان تهران در سال گذشته بیش از ۹۰ درصد از اراضی ملی و منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست استان تهران در سامانه کاداستر ثبت و اسناد مالکیت آن به صورت حدنگار صادر شده است.

به گزارش ایرنا از مرکز رسانه قوه قضاییه ، سال گذشته با پیگیری‌های دادگستری کل استان و شورای حفظ حقوق بیت المال استان تهران بیش از ۹۰ درصد از اراضی ملی و منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست استان تهران در سامانه کاداستر ثبت و اسناد مالکیت آن به صورت حدنگار صادر شده است.

برای ۳ دریاچه بزرگ واقع در استان تهران به مساحت بیش از هزار و ۵۰۰ هکتار سند مالکیت به نام دولت صادر شده است.

در بستر و حریم رودخانه‌های استان تهران ۱۸۲ مورد عملیات آزادسازی و تخریب ساخت و سازه‌های غیرمجاز با مساحتی در حدود ۶ هزار و ۹۱۵ هکتار اجرایی شده است.

در بحث تغییر غیرمجاز کاربری اراضی زراعی و باغی بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ فقره دستور و رای قضایی اعم از احکام محکومیت و یا اعمال تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی صادر و در حدود ۱۰۰ هکتار از ساخت و سازهای غیرمجاز تخریب شده است.

در عرصه‌های منابع طبیعی و اراضی ملی نیز ۲ هزار و ۴۹۲ مورد عملیات اجرایی با دستورات قضایی انجام و مساحتی بیش از ۲۳۵ هکتار از اراضی ملی رفع تصرف و فقط در یکی از پرونده‌های قضایی حکم ابطال اسناد و واگذاری ۲ هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی ملی که به نام شخصی غیر صادر شده بود صادر و سند به نام دولت جمهوری اسلامی ایران منتقل و صادر شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha