کاهش ۳۹ درصدی تصادفات فوتی در جاده های آذربایجان شرقی

تبریز- ایرنا- رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی با اشاره به کاهش ۳۹ درصدی تصادفات منجر به فوت در جاده‌های استان گفت: از ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۴ فروردین امسال ۱۴ فقره تصادفات منجر به فوت در استان رخ داده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۲۳ فقره بوده است.

سرهنگ رضا کریمی نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت ۱۵ نفر بر اثر تصادفات رانندگی در جاده‌های استان جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد کاهش فوتی داشتیم.
وی ادامه داد: میزان تصادفات جرحی ناشی از حوادث رانندگی در تعطیلات نوروزی سال جاری ۳۲۵ فقره ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۲۶۴ فقره بود ۲۳ درصد افزایش داشته است.
سرهنگ کریمی نژاد با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی تعداد مصدومان اظهار کرد: بر اثر تصادفات رانندگی از اجرای طرح نوروزی تا ۱۴ فروردین ماه جاری ۵۶۹ نفر مصدوم شدند در حالی که در مدت مشابه سال گذشته تعداد مصدومان ۴۹۴ نفر بود.
وی میزان تصادفات خسارتی در استان را در نوروز امسال یک هزار و ۱۴۵ فقره برشمرد و گفت: مجموعه تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی در استان یک هزار و ۴۸۴ فقره بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۹۲ فقره کاهش داشته است.
رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی مجموع تخلفات ثبت شده در استان در مدت یاد شده، اظهار کرد: در این مدت تخلفات حادثه ساز ۱۷ درصد، سرعت غیرمجاز ۴۷ درصد، انحراف به چپ ۱۲ درصد، سبقت غیرمجاز ۳۵ درصد و استفاده از تلفن همراه هفت درصد افزایش داشته است.
وی گفت: از ۲۵ اسفند پارسال تا ۱۴ فروردین ماه جاری ۸۰۳ دستگاه خودرو مخاطره آمیز توقیف شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۲ درصد افزایش داشته است.
سرهنگ کریمی نژاد با اشاره به کاهش سه درصدی تخلفات مربوط به بستن کمربند توسط رانندگان و سرنشینان در استان افزود: با وجود افزایش میزان واژگونی خودروها به دلیل استفاده از کمربند ایمنی صدمات ناشی از حادثه کاهش یافته است.
وی با اشاره به اینکه در تمامی ۱۴ حوزه پاسگاهی پلیس راه استان میزان تصادفات کاهش داشته است، اظهار کرد: در محورهای اهر- تبریز و آزادراه هشترود - زنجان افزایش تصادفات داشته ایم.
رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی با اشاره به آمار تصادفات استان در روز طبیعت گفت: امسال یک فقره تصادف منجر به فوت با یک فوتی و در سال گذشته نیز سه فقره با سه فوتی داشتیم.
وی ادامه داد: روز گذشته ۲۵ فقره تصادف جرحی در جاده های استان رخ داده که حدود ۶۰ نفر مصدوم شدند.
سرهنگ کریمی نژاد همچنین اضافه کرد: میزان تردد خودروها از آغاز طرح نوروزی تا ۱۴ فروردین ماه جاری ۲۰ میلیون و ۹۳۴ هزار و ۷۸۹ مورد ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha