۱۳ فروردین ۱۴۰۲، ۹:۵۵
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 85071453
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

شهروندان زنجانی ماهی‌های قرمز را به محل‌های تعیین شده تحویل دهند

زنجان - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: شهروندان ماهی‌های قرمز را به محل‌های تعیین شده برای جمع آوری تحویل دهند و از انتقال گونه‌های غیربومی به رودخانه‌ها جدا خودداری کنند.

محمدرضا یافتیان روز یکشنبه به مناسب روز طبیعت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهروندان در هنگام حضور در طبیعت از بوته کنی و کندن رستنی ها که موجب تخریب محیط زیست می شود به جد خودداری کنند.

وی با بیان ینکه آلوده کردن آب رودخانه ها، دریاچه ها و تالاب ها موجب از بین رفتن آبزیان می شود، گفت: شهروندان از هرگونه عملی که موجب آلودگی محیط زیست می شود اجتناب کنند و توجه داشته باشند شکار و صید جانوران وحشی ممنوع است و جرم محسوب می شود.

این مسوول ادامه داد: توصیه می شود از هرگونه ایجاد آتش در مناطق مختلف تا حد امکان خودداری شود و در صورتی که نسبت به افروختن آتش اقدام شده است، قبل از ترک محل از خاموش شدن آن کاملا اطمینان حاصل شود.

یافتیان افزود: شهروندان پس از ترک محل، زباله های تولید شده را جمع آوری کنند و به نزدیکترین محل جمع آوری زباله تحویل دهند.

این مسوول با بیان اینکه شکستن شاخه های درختان به منزله شکستن بال پرندگان است، ادامه داد: از شهروندان و طبیعت دوستان در خواست می شود از هرگونه اقدام برای شکستن شاخه های درختان جهت برپایی آتش خودداری کنند.

وی یادآوری کرد: مردم از جمع آوری تخم پرندگان، جوجه های تازه متولد شده و تخریب آشیانه ها خودداری کنند و توجه داشته باشند با توجه به اینکه فصل تخم ریزی ماهیان است، هرگونه صید ماهی در رودخانه ها ممنوع است.

به گفته یافتیان، عموم مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی مراتب را به نزدیکترین واحد محیط زیست در منطقه یا شماره ۱۵۴۰ اطلاع دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha