احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های استان تهران امروز و فردا

تهران - ایرنا - شرکت آب منطقه‌ای تهران نسبت به بارش باران و برف و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های استان تهران در روزهای جمعه و شنبه (۱۱ و ۱۲ فروردین ماه ۱۴۰۲) هشدار داد.

به گزارش ایرنا، در اطلاعیه شرکت آب منطقه ای تهران آمده است: با توجه به هشدار سازمان هواشناسی کشور و براساس هشدار نارنجی رنگ این سازمان مبنـی بر نفوذ و تشدید فعالیت سامانه بارشی در روزهای جمعه و شنبه (۱۱ و ۱۲ فروردین ماه ۱۴۰۲) در استان های تهران و البرز، رعدوبرق، کاهش محسوس دما، وزش باد شدید موقتی، در نقاط مستعد تگرگ و در ارتفاعات و نواحی با اقلیم سرد، بارش برف پیش بینی شده است که احتمال آبگرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان‌آب، احتمال طغیان رودخانه‌ها، در نواحی کوهستانی به ویژه گردنه ها کولاک برف وجود دارد.

شرکت آب منطقه ای تهران در این اطلاعیه تاکید کرد: با توجه به فعالیت این سامانه بارشی احتمال بروز سیل و طغیان رودخانه ها وجود دارد و بنابراین از هموطنان به ویژه مسافران نوروزی که احتمال اقامت در چادر و فضای باز دارند، تقاضا می شود به ویژه امروز و فردا به هشدارها و توصیه های ایمنی توجه کنند و مراقبت های لازم را به عمل آورند تا هیچگونه خسارت جانی و مالی متوجه این عزیزان نشود.

براساس این اطلاعیه، شرکت آب منطقه ای تهران در ایام نوروز در کنار سایر ارگان های مرتبط برای مهار ‏سیلاب های احتمالی در حالت آماده باش است.
.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha