۹ فروردین ۱۴۰۲، ۱۷:۲۵
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 85069124
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بنیاد برکت ۶۲۰ شغل در روستاهای قرچک ایجاد کرد

۹ فروردین ۱۴۰۲، ۱۷:۲۵
کد خبر: 85069124
بنیاد برکت ۶۲۰ شغل در روستاهای قرچک ایجاد کرد

قرچک - ایرنا - بخشدار مرکزی شهرستان قرچک گفت: با حمایت بنیاد برکت و تلاش دهیاران روستاهای تابعه، سال گذشته ۶۲۰ شغل در حوزه‌های مختلف کارگاهی، خدمات عمومی، خدمات فنی و صنایع دستی در این بخش ایجاد شد.

مجید قیصرپناه روز چهارشنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه‌های بخشداری مرکزی شهرستان قرچک در سال گذشته، توسعه فعالیت‌های کارآفرینی و اشتغالزایی با توجه به استعدادهای موجود در هشت روستای تابعه بود که این مهم با تلاش دهیاران در شناسایی ظرفیت‌ها و حمایت‌های بنیاد برکت در ایجاد ۶۲۰ فرصت شغلی پایدار محقق شد.

بنیاد برکت ۶۲۰ شغل در روستاهای قرچک ایجاد کرد

وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت پارسال با ارائه ۱۷۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات به ۲۰۵ طرح شامل ۵۰ طرح ایجادی و ۱۴۵ طرح توسعه‌ای، برای ۶۲۰ نفر در مناطق روستایی شهرستان قرچک شغل ایجاد کرد که این مشاغل در حوزه کارگاهی، خدمات عمومی، خدمات فنی و صنایع دستی محقق شده است.

قیصرپناه بازدهی مشاغل ایجاد شده را بسیار مثبت و رضایتمند توصیف کرد و گفت: این مشاغل که شامل ۱۱۲ شغل در حوزه کارگاهی، ۴۵ شغل در حوزه خدمات عمومی، ۲۷ شغل در حوزه خدمات فنی و ۲۱ شغل در حوزه صنایع دستی از بازدهی خوبی برخوردار هستند و توانسته اند افراد جوان جویای کار را مشغول به کار کنند.

بنیاد برکت ۶۲۰ شغل در روستاهای قرچک ایجاد کرد

وی افزود: سال ۱۴۰۰ بنیاد برکت ۷۳ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال تسهیلات به طرح‌های اشتغالزای مناطق روستایی اعطا کرده و برای ۴۱۱ نفر شغل ایجاد کرده بود.

بخشدار مرکزی قرچک افزود: سال گذشته ۲۵۰ طرح برای دریافت تسهیلات از بنیاد برکت معرفی شده بودند که ۲۰۵ طرح موفق به دریافت تسهیلات شده و ارائه تسهیلات به ۴۵ طرح دیگر امسال در دستور کار مسئولان قرار دارد.

قرچک شهرستانی تک بخشی است که از ۸ روستای دارای دهیاری برخوردارست.

۳۰ درصد از جمعیت ۲۷۰ هزار نفری قرچک در روستاها زندگی می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha